Aditíva nemusíte brať len ak vám daná súčiastka nefunguje na 100 %. Aditíva sú určené hlavne na predchádzanie problémov a takým je aj aditívum na hydroštely. To totiž pomáha predchádzať opotrebeniu hydraulických zdvíhadiel, ktorými je vybavený takmer každý motor od 90-tych rokov.

Predtým, než sa začali používať hydraulické zdvíhadlá, na vymedzenie vôle ventilov používali motory bežné mechanické vymedzenie vôle. To znamenalo, že každých niekoľko tisíc km ste museli túto vôľu kontrolovať a nastavovať.

Boli k tomu určené špeciálne podložky, ktorými ste merali vôľu a prípadne ju potom nastavili, na teplom a rovnako aj na studenom motore. To s príchodom hydraulických zdvíhadiel odpadlo. Avšak hydraulické zdvíhadla sa môžu tiež opotrebovať, obzvlášť používaním nekvalitného oleja alebo predlžovaním výmenných intervalov. K dlhšej životnosti tejto súčiastky však môžete dopomôcť aj používaním aditíva od DYNAMAX-u.

To vytvára ochrannú vrstvu aj pre zníženie hluku, teda ak vám hydroštel už sem tam zaklepe, s prípravkom môžete pomôcť odstrániť tento hluk. Výmena hydraulických zdvíhadiel totiž nie je drahá z pohľadu dielov, ale skôr z pohľadu práce, keď na väčšine motorov musíte demontovať rozvody a vačkové hriadele.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Aditívum tak čistí ventily a otvory na zdvíhadle a podporuje optimálnu prevádzku. Prípravok sa leje do oleja čím skôr, teda aj hneď po výmene oleja a potom vždy s každou ďalšou výmenou. Pred jeho aplikáciou odporúčame vyčistiť motor prípravkom DYNAMAX Oil System Cleaner. Fľaštička s objemom 300 ml vystačí na ošetrenie 6 l olejovej náplne.