Prevencia je základ

Spolu so zväčšujúcim sa počtom elektronických systémov vozidiel sa dostáva do popredia aj otázka ich bezpečnosti. Kým výrobcovia neustále tvrdia, že automobily sú proti prípadným útokom dobre chránené, výskumníkom a rôznym zanietencom sa často darí preukázať úplný opak.
 

Zlodejom svitá na lepšie časy! Vozidlo s moderným elektronickým zabezpečením vedia ukradnúť bez väčšej námahy do 5 min! Do rúk sa im môže dostať malé zariadenie CHT (CAN Hacking Tool), ktoré využíva priame alebo bezdrôtové pripojenie na zbernicu CAN-Bus, ktorú moderné automobily používajú pre vnútornú komunikáciu so snímačmi a funkčnými jednotkami. Tento malý hackerský nástroj sa útočníkovi zmestí do dlane, je vyrobený zo štandardných súčiastok a jeho cena nepresiahne 15 eur. Podrobnejšie info - Na ukradnutie auta stačí zariadenie za 15 €.

VAM R1 zabezopecovaci system pre auto zo Slovenska

Späť k poctivej elektro-mechanike

V dnešnej elektronicky vyspelej dobe nie je problém odrušiť akýkoľvek GPS či GSM signál, načítať kód alarmu alebo použiť rôzne diagnostické zariadenia na naštartovanie auta. Dostávame sa tak späť k zariadeniam, na ktoré žiadne vyššie spomenuté techniky neplatia. Donedávna som vôbec netušil, že na Slovensku máme výrobcu zabezpečovacieho systému, ktorý je jedinečný svojho druhu na svete.


Na pohľad sa jedná o jednoduchý systém zabezpečenia, ktorý sa postará o to, že po jeho aktivácií je auto „mŕtve“ a nie je možné ho nijakým spôsobom uviesť do prevádzky.  Neplatia na neho žiadne rušičky, výmeny riadiacich jednotiek, načítania nových kľúčov a pritom nie je väčší ako originálny kľúč od auta. Pre lepšie porozumenie Vám v nasledujúcom videu p. Vámoš sám vysvetlí ako to celé funguje. Nie nadarmo sa hovorí, že „v jednoduchosti je krása“.

Všade počúvam, aby som podporil Slovenské produkty a Slovenských výrobcov, preto nevidím najmenší dôvod nezverejniť priamu stránku tohto Slovenského výrobcu špičkového zabezpečenia vozidiel, ktorý k tomu všetkému neeviduje ani jedno ukradnuté vozidlo zabezpečené jeho systémom za dobu 14 rokov ich existencie. www.autoalarm-vamos.sk Majte na mysli, že zločinnosť je všade okolo nás a som osobne som za to, aby ste auto našli vždy tam, kde ste ho zaparkovali.