Mladá čínska automobilka Qoros sa veľmi rýchlo učí. Dôkazom toho je nový typ s názvom 3 City SUV. Z názvu je už jasné, že ide o bezzubé SUV vhodné do mesta. V posledných rokoch sa s podobnými vozidlami roztrhlo vrece. Výrobcovia chŕlia jeden podobný typ za druhým. Ich hlavným cieľom je zákazníkom ponúknuť drsný vzhľad s príchuťou terénu určený výhradne do mesta. Čínska automobilka s koreňmi takmer po celom svete koncepciu okukala a pripravila niečo vlastné.

3 City SUV je vo svojej podstate len hatchback na vyššom podvozku. A ľudia majú radi presne takéto autá...

Nové mestské SUV príde s dĺžkou 4452 mm, šírkou 1854 mm a výškou 1504 mm. Týmto rozmerom bude sekundovať rázvor s hodnotou 2694 mm. V závislosti na výbave bude novinka vážiť v intervale od 1390 do 1430 kg. Vo vnútri SUV ponúkne v základnom režime 403 litrov batožinového priestoru, ktorý po sklopení zadných sedadiel delených v pomere 60:40 narastie až na 1105 litrov. A keď sme už pri rozmeroch, tak je slušné uviesť, že palivová nádrž pojme 55 litrov benzínu.

 

Áno, do nádrže budú majitelia tankovať iba benzín. Na výber budú totiž len dva motory. V oboch prípadoch pôjde o zážihový štvorvalec s objemom 1,6 litra. Atmosférická verzia ponúkne 93 kW (126 k) spolu so 150 Nm krútiaceho momentu. Po pridaní preplňovania stúpa výkon na 115 kW (156 k) a krútiaci moment dosahuje hodnotu 210 Nm. Jazdné výkony nového typu do mestskej džungle zatiaľ nepoznáme. Výkonnejší model výrobca spojí so 6 stupňovým dvojspojkovým automatom DCT. Nepreplňovaná verzia si bude musieť vystačiť so 6 stupňovou manuálnou prevodovkou.

Qoros 3 City SUV nie je žiadny nástroj na zdolávanie terénu. Jeho hlavným poslaním bude vyzerať drsne v mestskej džungli plnej parkovísk a obrubníkov. Dôkazom toho je najmä fakt, že novinka pohon všetkých kolies nedostane. Qoros si to však vynahradí v pripravovanom plnohodnotnom SUV.

Interiéru kraľuje volant, ktorý je už pre Qoros typický.

Automobil stojí na 18 palcových kolesách s pneumatikami, ktoré majú rozmery 215/55. Ďalšie informácie pochádzajú však už len z obrázkového čítania. Dizajn vozidla je typický v štýle Qorosu. Najmä ak sa pozrieme na zadné svetlá. Spojenie s písmenami SUV načrtáva vyšší podvozok alebo oplastované blatníky. Silácky vzhľad navyše dotvárajú veľké koncovky výfuku a predná maska s prvkami budiacimi dojem chrómu. Na palube bude pravdepodobne dostupný dotykový displej, bezkľúčové štartovanie, zadné LED svetlá alebo zadná parkovacia kamera. Z terénnej výbavy veľa nečakajte. Qoros pohon všetkých kolies neponúkne.

 

Výstavnú premiéru SUV bez terénnych schopností zažije už onedlho na autosalóne Guangzhou Motor Show. Predaje by mali odštartovať v Číne v prvom polroku budúceho roka. Kedy sa automobil dostane aj do našej a zároveň jedinej európskej predajne nie je jasné. Qoros u nás zatiaľ predáva len jeden typ. Čínsky výrobca však neplánuje sklamať ani milovníkov terénu. Aktuálne totiž už pracuje na skutočnom SUV, ktoré nepatrí len na parkovisko obchodného domu.

 

Zdroj: sohu.com

Prečítajte si aj: Qoros o týždeň predstaví svetu 3. model, sľubované SUV