Qoros 2 PHEV

Takto si Qoros predstavuje budúcnosť

Qoros 2 SUV PHEV má osloviť mladých, kreatívnych ľudí. Nový plug-in hybrid v sebe skrýva odkazy na čínsku kultúru, ktorú kombinuje s modernou technológiou.

Nový vertikálny štýl

Ak by sa rozhodli Qoros 2 SUV PHEV vyrábať, bol by najmenším autom značky (dĺžka 4181 mm, šírka 2030 mm, výška 1553 mm a rázvor 2600 mm). Autu dali dynamický tvar, čomu pomohla hlavne šírka a veľký rázvor s minimálnymi prevismi, ako aj horná časť karosérie v tvare hot-hatchu. Do očí udrú netradičné vertikálne svetlá vpredu i vzadu, či do V-čkový predný nárazník. Koncept je prvým autom, kde ukazujú nový vertikálny štýl.

Qoros 2 PHEV

Tradičný čínsky vzor na streche doplnili QR kódom, ktorý skrýva odkaz na web značky

Pre Qoros 2 SUV PHEV zvolili tradičné čínske farby. Exteriér nalakovali odtieňom „Misty Cyan“, čo je bledá zelenomodrá inšpirovaná čínskym porcelánom „Ru Kiln“. Na detaily použili červenú „Cinnabar Red“. Strechu obdarili panoramatickým oknom so vzorom, ktorý býva na tradičných čínskych oknách. Do vzoru zakomponovali aj QR kód, ktorý odkazuje na web stránku Qorosu.

Hoci nezverejnili žiadne obrázky interiéru, automobilka hovorí, že je jednoduchý a minimalistický. Kabínu navrhli v kontraste so zovňajškom v horizontálnom smere. Použili plávajúci prístrojový panel s plne farebným displejom, ktorý spojili s výsuvným ovládačom na stredovej konzole. Qoros Multi Media Hub je centrom palubnej dosky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zaujímavý je pohonný systém Qorosu 2 SUV PHEV. Podľa skratky PHEV sa pozeráme plug-in hybrid. Číňania vsadili na novú generáciu málolitrážneho benzínového turbo motora, ktorým poháňajú predné kolesá a dva výkonné elektromotory na pohon zadných kolies cez systém ERA (Electric Rear Axle). Vysokokapacitné batérie umiestnili do podlahy.

Zdroj: carscoops.com