Pokuta so zľavou?

Na novodobú techniku, ktorá prinesie financie do štátnej kasy, sa vždy nájdu peniaze. V tomto prípade to nie je inak. Ako náhle STK alebo emisná vypršia, program konkrétne vozidlo zaregistruje. Pokuta je 166 eur. Ak vám prepadnú obe kontroly súčasne, sumu vynásobte 2x. Ak sa poponáhľate a vyrovnáte dlh do 15 dní, dostanete zľavu! Zaplatíte iba dve tretiny sumy...

STK a EK

Sankcie vyberajú a vymáhajú

Už stovky Slovákov zažili nepríjemnú skúsenosť. Okresný úrad v Prešove potrestal vlani viac ako 500 majiteľov, tento rok už vyše 1000! Viac ako polovicu pokút vinníci zaplatili, zvyšnú časť úrady vymáhajú. „Pokuty generuje automaticky jednotný informačný systém cestnej dopravy – JISCD. Aj v prípade zásielok ide o automatický proces, v ktorom sú pokuty automaticky generované v JISCD a lehoty doručenia sa môžu líšiť, netreba však rátať s veľkým časovým odstupom,“ povedal Petar Lazarov, hovorca ministerstva.

Systém automatických pokút pracuje spoľahlivo, na rozdiel od počiatočných problémov pri sankciovaní nezaplatených diaľničných známok.

Každá minca má však dve strany. Na jednej štát potrestá majiteľov „šrotov“, ktorí ohrozujú bezpečnosť na cestných komunikáciách. Na strane druhej, nestalo sa vám, že ste pár dní na STK zabudli, alebo z rôznych osobných dôvodov ste museli kontrolu o pár dní odložiť? Nedávno som bol na služobnej ceste a mal som čo robiť, aby som sa na kontrolu dostavil. Pokiaľ nebude kontrola STK a EK povinná každý rok, je to ako tak v poriadku. Aj také pokusy tu už boli, čo je úplne absurdné!

STK a EK

Od roka 2018 ešte väčšie zľavy na pokuty?

Príjemnou správou je ďalšie zníženie sankcií pri zrýchlenej platbe do 15 dní od budúceho roka. Ak sa poponáhľate, namiesto súčasných 2/3 sumy zaplatíte po novom iba 1/3. Spolu si na obe prepadnuté kontroly pripravte 110 eur. No nekúp to!
 

Zdroj: aktuality