Pekné baby a poriadne autá, to ide tak nejak dokopy...

Pekné baby a poriadne autá, to ide tak nejak dokopy...

Nepochybne vydarená akcia. Počasie ako na objednávku, Slovakia Ring verzia 1 s dĺžkou 3737 m, 4x Caterham v rôznych verziách, šupy hostesky od Catrin Agency a partnerské firmy MM racing čiptuning, autokozmetika AutoGlym, CarZone Racing shop, Lotus club Austria a viacero auto exotík... Čo viac si v pracovný deň želať? :)

Presne podľa hesla, lepšie 1x zažiť než 100x počuť Caterhamy priehrštiami rozdávali zážitky, emócie, vzrušenie a dokonca aj strach. :)

Verím, že mnohí z vás by svorne povedali: VIAC JAZDENIA! Jasné, viac toho najpodstatnejšieho by sme brali aj my všetci v TopSpeed.sk Teda všetci nie. Náš kolega Luboš toho mal akurát dosť. Chalan si totiž za celý deň na špeciálnej a naojstrejšej verzii Superlight300 dal mnoho desiatok kôl. Na Caterham Day fungoval pre klientov ako RingTaxi. Ľuboš za volantom SL300 prepilotoval niekoľko hodín a v čase medzi 10 až 17 h z káry vystúpil na pár minút len niekoľkokrát. Presne tak to má byť. Správny člen TopSpeed tímu zastaví len keď niet paliva, alebo mu už polhodinu treba na wecko.

Caterham na pit lane Slovakia Ringu

Caterham SL300 na pit lane Slovakia Ringu s našim Lubošom za volantom

Inak celý deň robil presne to, na čo je Caterham primárne určený. Presne podľa hesla, lepšie 1x zažiť než 100x počuť Caterhamy priehrštiami rozdávali zážitky, emócie, vzrušenie a dokonca niektorým aj strach. :) Áno aj ten. Nie pre krízovky. Našlo sa ale niekoľko ľudí, ktorí z dvoch-troch možných kôl boli v RingTaxi ochotní akceptovať len jedno. Nie každý má totiž žalúdok, či hlavu stavané pre ostrú jazdu na okruhu.

Caterham je relatívne malé auto. Ale má TAKÉTO gule!

Caterham je relatívne malé auto. Ale má TAKÉTO gule!

Prinášame vám prvý malý fotoalbum momentiek zo skutočne jedinečnej akciu svojho druhu na Slovensku a prípájam niekoľko zaujímavých informácií z malej tlačovky na začiatku akcie:


Cena základného Caterhamu Roadsport 120 je zaujímavých 28 990 €. Nie je to žiadna raketa, ale ani hanba. Motor Rover K series s objemom 1,4 l dá len 105 k pri 6000 ot a krútiaci moment 130 Nm pri 5000 ot. Čísla, ktoré v dnešnom bežnom aute nestačia už ani vašej babičke. Ale Caterham, priatelia, je najmä o váhe. Model Classic váži len 525 k. Vďaka tomu udrie stovku za 6,5 s (čo robí väčšina hothatchov) a vytiahne 180 km/h.

Caterham Slovakia

z ľava - moderátor Alex Štefuca, Tomáš Duplinský a Anton Rozbora z Caterham Slovakia a anglický zástupca značky

Viacerí iste viete, že Caterham je možné získať aj ako skladačku. Postaviť si ho zvládne každý mierne zdatný kutil vo vlastnej garáži. V tom prípade je základný model k dispozícii už od 25 990 €. Autá sú riadne homologované, čo znamená, že dostanú EČV, PZP, môžu mať aj havarijné poistenie, záruku a podporu či servis v priestoroch spoločnosti Rotos Racing s.r.o. na Račianskej ulici v Bratislave.

Na opačnom konci stojí mode Superlight 300 SV v základnej cene za 44 990 €. Číslo nepredstavuje výkon motora, ale výkonovú hmotnosť 300 k na tonu. A to vôbec nie je zlé. Práve naopak, to je už veľmi dobré. Poháňa ho dvojliter Ford Duratec upravený firmou Cosworth. Max. výkon motora je 129 kW (175 k) pri 7000 ot a 200 Nm pri 6000 ot. SL300 váži 515 kg, na kilo šprintuje za 4,5 s, dá 226 km/h a výkonová hmotnosť je skvelých 3,99 kg/kW. Ak si pozriete rozsahy a možnosti príplatkovej výbavy, zistíte, že toho je tak 1/4 z možností klasických osobných áut. Napriek tomu sa potom cena vašej novej hračky môže vydriapať cez 50 000 €. V tejto cenovke sú už na trhu slušné množstvá lákavých ponúk rôznych výrobcov, kvalít, či exkluzivity. Buďte si však istí, že len málo, ak vôbec nejaké z áut s touto cenovkou dokáže s Caterhamom SL300 držať krok na ktoromkoľvek okruhu, či kľukatých cestách za mestom...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 28 obrázkov