Caterham už v F1 neuvidíme, jeho majetok rozpredávajú v dražbe. Dražba tímového majetku je jednou z mála možností, ako si fanúšik F1 môže zaobstarať napríklad volant alebo disk z monopostu F1 za skutočne priaznivú cenu. Tak neváhajte!

Hispania Racing časom premenovali na HRT a ako prvý padli za obeť drahému športu. V F1 vydržali celé tri sezóny a potom tím predali. Viac sa darilo Virginu, spojili sa s ruskou Marussiou, ktorá postupne prebrala tím. Problémy sa nevyhli ani im a posledné tri Veľké Ceny sezóny 2014 neabsolvovali. V roku 2015 by sme ich mali opäť vidieť na štarte pod menom Manor Marussia F1. Horšie skončil Lotus Racing, ktorý sa naťahoval s Lotus F1 Teamom o značku Lotus. Nakoniec zmenili názov Caterham a ich osud bol veľmi podobný Marussii. Akurát pomocou crowdfundingu dokázali od fanúšikov vyzbierať toľko peňazí, aby mohli štartovať na poslednej Veľkej Cene ročníka 2014. Potom finančné problémy položili tím na kolená.

Caterham F1

V dražbe si môžete kúpiť aj kompletný showcar Caterhamu

Caterham teda v novej sezóne neuvidíme a jeho majetok postupne predávajú v dražbe. Toto je veľká šanca pre všetkých fanúšikov F1, ktorí túžia mať doma aspoň kúsok monopostu alebo vybavenia tímu. Dražba beží na britskej stránke bidspotter.co.uk a vyvolávacie ceny sú skutočne veľmi priaznivé. Napríklad cena kompletného setu brzdových strmeňov začína na 130 librách, potom disk za 75 libier, nos za 500 libier, volant za 1325 libier alebo kompletný showcar za 22 500 libier. Ak chcete mať doma kúsok Formuly 1, máte skvelú príležitosť si takúto raritu zaobstarať. Nerozmýšľajte dlho, prvé dražby končia 11. marca, no niektoré veci budú dražiť až do 18. marca.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov