Predstavenie konceptu AeroSeven bolo príležitosťou pre poodhalenie plánov do budúcnosti.

Automobilka chce využiť svoje pôsobenie v seriáli Formula 1. Vďaka pomerne dobrej reklame chce získať nových zákazníkov. Caterham takto plánuje na trh priniesť crossover a dokonca aj malé mestské vozidlo. Na prvý pohľad to možno znie čudne, no o pár rokov na uliciach uvidíme mestský Caterham alebo crossover. Nebude to však žiadna novinka. V minulosti už takto do mainstreamu prešlo veľa automobiliek. Za všetky spomeniem napríklad Porsche.

Vo svete automobiliek vôbec nie je výnimočné, ak špecializovaný výrobca prejde do mainstreamu. V niektorých prípadoch je to doslova nevyhnutné na to, aby automobilka dokázala prežiť.

Caterham vo Formule 1 nepatrí k najlepším tímom.

Podstatné je, že Caterham chce svoj nový typ predstaviť už do piatich rokov. Fernandes samozrejme tvrdí, že novinka zachová filozofiu samotnej značky. To znamená, že novinky by mali poskytnúť dostatočnú zábavu z jazdy, rýchlosť a mali by mať nízku hmotnosť.

Vďaka financiám vyzbieraných z bežných ciest tak Caterham môže financovať svoje aktivity v oblasti F1. Výraznejšie úspechy v šampionáte by firme priniesli lepšiu reklamu a teda zvýšené predaje. Ktovie či tento plán bude fungovať aj v skutočnosti.

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj:  Koncept Caterham AeroSeven - klasika v novom kabáte