Motoršportová sezóna 2013 začína veľmi kostrbato. Seriál AutoSlalom sa rozbieha ako v lete na saniach, KartOne aréna prekladá termín otvorenia kvôli rozsiahlej prerábke a pre extrémne počasie na tento mesiac sú ďalší organizátori nútení preložiť termín prvých podujatí. Pred pár dňami sme informovali o preložení termínu RacingWheelsDay9 zo 16. marca na 1. apríla. Včera sme dostali rovnakú správu aj od usporiadateľov novej okruhovej série Slovenský Okruhový Pohár. Vzhľadom na poveternostnú situáciu a nepriaznivé výhliadky počasia na najbližšie dni prijali rozhodnutie presunúť úvodné preteky Slovenského Okruhového Pohára na 15. apríl 2013 (pondelok).

S ohľadom na bezpečnosť pretekárov boli nútení prijať naozaj neľahké rozhodnutie a preteky v pôvodnom termíne zrušiť. Predpovede počasia ešte minulý týždeň hlásili od stredy teploty okolo 13-15 stupňov a príjemné slnečné počasie. Ako sa to vo výnimočných prípadoch občas stane: "Meteorológovia z NDR někde udělali chybu!" - máme tu sneh, silný vietor a nízke teploty.  

Slovakia Ring na žiadosť o zmenu termínu pružne zareagoval. V najbližších dňoch Vám prinesieme pozmenený program a zvláštne ustanovenia. Všetkých registrovaných sme telefonicky kontaktovali. Ďalší záujemcovia sa môžu doregistrovať. Dúfame, že pozmenený termín bude zárukou lepšieho počasia a možno aj početnejšieho štartového pola, kedže oneskorenci získali 3 týždne na dokončenie techniky pred prvým štartom.