Nissan GT-R Nismo je nepochybne rýchle auto. Vraj dokáže zajazdiť kolo na Nordschleife za 7:08.679. Prečo píšem vraj? Michael Krumm také kolo predsa zajazdil a je z toho aj video. To je síce pravda, ale nebolo to na produkčnom Nissane GT-R Nismo. Auto, s ktorým sa mu podarilo zajazdiť takýto čas sa od produkčnej verzie líši. Nissan GT-R Nismo, ktorý teraz automobilka vystavuje v Tokyu nedokáže zdolať zelené peklo pod 7:09.

Štandardný Nissan GT-R Nismo nedokáže zajazdniť kolo na Nordschleife za 7:08.679. Nissan ho výrazne modifikoval, čím vytvoril Time Attack verziu s úpravami a špeciálnym nastavením na Nurburgring.

Auto, ktoré zdolá Nurburgring za 7:08.679 vyvinul Nissan špeciálne pre jazdu v zelenom pekle. Inžinieri vytvorili nastavenie ušité presne na mieru tomuto okruhu, čím vznikla Time Attack verzia Nissanu GT-R Nismo. V nej sedel Michael Krumm a aj ostatní piloti, keď sa snažili zajazdiť čo najrýchlejšie kolo na Nordschleife.

Time Attack verzia je modifikovaný Nissan GT-R Nismo. Nissan čas svojho klenotu na Nordschleife nikdy nebral ľahkovážne a úpravy tomu zodpovedajú. Najviditeľnejšou úpravou je aerobalík. Väčšie krídlo a spojler produkujú viac prítlaku ako v štandardnej verzii. Nissan použil iné brzdové platničky a karbónové škrupinové sedadlá, ktorými ušetrili 50 kg. Upravili aj mapu riadiacej jednotky. Vymenili tlmiče, tie sú na prekvapenie mäkšie ako na štandardnej verzii. Odôvodňujú to hrboľatým povrchom Nordschleife.

Najlepšie prichádza nakoniec. Všetky úpravy, ktoré automobilka použila na Time Attack verzii Nissanu GT-R Nismo si budú môcť zákazníci kúpiť. Tým pádom si zákazníci budú môcť upraviť Nissan GT-R Nismo do podoby, ktorá zvládne prejazd zeleným peklom pod 7:09.