Výkon motora vzrástol z 309 kW (420 k) na 331 kW (450 k) hlavne vďaka zvýšenému objemu zo štyroch na 4,4 litra. Dosiahli to vyšším zdvihom namiesto prevŕtania. Vyššie otáčky sa tak nekonajú, motor ale lepšie zaberá odspodu. Parametre 0-100 km/h za 4,4 sekundy a maximálka 305 km/h nie sú najhoršie. Vieme ale pochopiť, že to nemusí každému stačiť. Najmä keď si majiteľ uvedomí, že za podobné bubáky mohol mať rýchlejšie a ešte drsnejšie Porsche GT3 RS.


Keď už výkonnejšie BMW, tak jedine mechanický kompresor pre zachovanie vysokootáčkovej charakteristiky a reakcie na plyn. No a keď už kompresor, tak najskôr od G-Power. Áno, to je tá firma, ktorá postavila 800-koňovú M5 Hurricane RR s maximálkou cez 370 km/h.

G-power má o upravené GTS viacero záujemcov...

G-power má o upravené GTS viacero záujemcov...

Kompresor ASA vyšponuje výkon M3 GTS na 530 kW (720 k), čo predstavuje slušný litrový výkon vzhľadom na mechanické prepĺňanie. Kompresor pochádza z najvyššieho power-kitu SKII ClubSport pre bežnú M3, ktorá s ním dosahuje 441 kW (600 k) a 580 Nm. Pre verziu GTS bol ale dodatočne upravený a motor dostal naviac kované piesty. S takým výkonom sa už bude dať ponaháňať aj Porsche GT2 RS. Dynamické parametre úpravca zatiaľ neuvádza. Od výkonovej hmotnosti sa ale dá čo-to odvodiť. Bude závisieť len od trakcie, ako hlboko pod štyri sekundy padne stovka a 200 km/h by malo byť s prehľadom do 10 sekúnd.