Založiť, naštartovať a aktívne rozvíjať indoorkartingovú scénu na Slovensku! Myšlienka, vyslovená veta, poslanie. V adekvátnom prostredí a v nastolených podmienkach sa začali v Kart 1 Arene profilovať prví výnimoční jazdci. Chalani ako bratia Bizubovci, Tomáš Polerecký a Ali Andreas Gharakhani potvrdzovali na domácich pretekoch svoju kvalitu a tak prišlo rozhodnutie vstúpiť aj do rakúskej série AIM Austrian Indoor Masters. Tento krok bol plánovaný ako súčasť, respektíve nasledujúci level vo vývoji jazdcov, ale aj nutnej prezentácie Kart 1 Areny mimo Slovenska. Rozhodnutie sa ukázal ako správny. Slovenskí pretekári spoznali, že jazdenie halových motokár má vo svete svoju tradíciu a vážnosť. Odjazdili sme niekoľko veľmi solídnych pretekov. Jazdci nadobudli ďalšie skúsenosti a sebavedomie. Rakúšania spoznali po prvýkrát nového súpera a pojem Kart 1 Arena sa stal pevnou súčasťou ich pretekárskeho kalendára.

V týchto motokárach môže vyrastať nový Majster Sveta

Misia vývoja slovenských pretekárov a prezentácie Kart 1 Areny na medzinárodnej úrovni dostala v seriáli International Indoor Kart Cup (IIKC) úplne nový rozmer. Do regiónu sme priniesli nielen nový produkt, ale predovšetkým novú komplexnú úroveň pretekov halových motokár. Dochádza tu k stretu tímovej súťaživosti na najvyššej jazdeckej úrovni. Účasť známych zahraničných pretekárov priniesla dodatočnú motiváciu a vynikajúci príklad. Účasť dvojnásobného majstra sveta Mathiasa Groothena ako aj niekoľkých ďalších silných mien známych z iných európskych sérií nás veľmi teší, potvrdzuje, zaväzuje a hovorí za všetko.

V seriáli IIKC jazdí aj dvojnásobný Majster Sveta, Mathias Groothen

Využijem tento priestor a chcem poukázať a pozdvihnúť fakt, že realizácia, či už na pódiu alebo za oponou, tak komplexných pretekov, akým je IIKC, je možná len vďaka nasadeniu kompletného personálu Kart 1 Areny. BIG JOB! Kompliment!

Vďaka úzkej spolupráci a vzájomnej výmene informácií Kart 1 Areny a francúzskeho výrobcu SODIKART dochádza k našim častým stretnutiam. Nielen svojim moderným vybavením a kompletným motokárovým parkom sa stala Kart 1 Arena takpovediac “výkladnou skriňou”. Predovšetkým naše motoršportové aktivity vzbudili záujem firmy SODIKART. Práve tu prišla ponuka na vstup do celosvetovej série SWS, Sodi World Series.

Takto vyzerá vstupenka na finále Sodi World Series

Počas slávnostného vyhlásenia sa mi dostalo veľkej cti a to sedieť pri stole so zakladateľom firmy SODIKART pánom Gildas Merian, s Bernardom Goetzom ako aj s ďalšími ľuďmi, ktorí sú tvorcami úspechu tejto značky. Bol to informatívne neskutočne obohacujúci večer. Už 20 rokov som zvyknutý komunikovať v cudzej reči a nie je to pre mňa nič výnimočné, no v tento večer som bol vďačný za to trápenie po večerných kurzoch cudzieho jazyka.

Mike a predstavitelia firmy SODIKART, Gildas Merian a Bernard Goetz

SWS Sodi World Series dal halovému motokárovému športu svetový rozmer. Jazdci z celého sveta si vo svojich domovských halách vyjazdia svoje body a tí najlepší jednotlivci a najlepší tím môže prísť na finále reprezentovať seba, svoju domácu halu ako aj svoju krajinu.

Sodi World Series finále 2015

Slováci! Francúzom som sľúbil pri odchode, že vstup Kart 1 Areny do SWS zrealizujeme. Čo sa aj 1.1.2016 stalo skutočnosťou. Sľúbil som, že sa vrátime! Sľúbil som, že privezieme kvalitných jazdcov! Na toto sa v Kart 1 Arene čakalo, zúročte Vaše štvorročné snaženie a tvrdú prácu a poďme im natrhnúť rite.” :)

 

PS: ....už len kvôli tým francúzskym bohyniam.....
Viva la France, Váš Mike

Autor textu: Michal "Mike" Krasňanský

Zdroj: kartarena.sk