Máte už dosť mestských SUV a kvázi offroadov, ktoré sa zľaknú aj vyššieho obrubníka? Reputáciu odolných áut lepší Rezvani Tank. Výrobca ho radí do samozvanej kategórie XUV (“street-legal Xtreme Utility Vehicle”). Ponúknutými riešenia ho môžem zaradiť do kategórie „odolné SUV“. Má 5 dverí, praktický interiér a batožinový priestor. Ideálne rodinné auto vojnovej zóny. Navyše, pod kapotou sídli 6,4 l legenda Hemi!

Prekopaná platforma Jeepu

Základom modelu je Jeep Wrangler. Karosériu aj techniku konštruktéri kompletne prekopali, po „džípe“ tu niet skoro ani stopy. Motor 3,6 V6 Pentastar nahradili jednotkou z katalógu Mopar. Upravený 6,4 l V8 Hemi obor dáva 500 koní! Tank je sám o sebe schopný prejsť nevídaným terénom. Kalifornská spoločnosť vám na prianie dodá Off Road paket. Zdvihnutá svetlá výška o 15 cm, Dynatrac nápravy s elektronickými uzávierkami, „offroad“ tlmiče a masívne pneumatiky Toyo Open Country M/T sa nezľaknú takmer ničoho. Chcete viac? Existuje Off Road Extreme paket a premieňa Tank na postapokalyptické auto budúcnosti.

Príplatky rozsahom napodobňujú nemecké prémiové značky. Nechýba FLIR nočné videnie, kevlarová nádrž, „millitary“ run flat gumy a nepriestrelné sklá. Karoséria má sama o sebe stupeň balistickej ochrany B6. Len pre prípad, ak sa dostanete do pouličnej prestrelky.

Avšak nejde len o drsný vzhľad vhodný do budúcich Call of Duty hier. Kabína je po vzore SUV modelov prívetivá k bežným presunom, napr. s deťmi do škôlky. Nechýba komfort, útulnosť a high tech elektroinštalácia. Infotainment so 7,9 palcovým displejom, head up displej a pripojenie k internetu pripomínajú „obyčajnejšie“ SUV autá.

Koľko za tento skvost pýtajú v Rezvani? Minimálne 180-tisíc dolárov. Lowcost to teda nie je. Prvé autá dodajú zákazníkom koncom roka 2017.

DOKÁŽE PREKONAŤ JEEP TAKMER VERTIKÁLNU PREKÁŽKU? POZRITE SA!

DOKÁŽE PREKONAŤ JEEP TAKMER VERTIKÁLNU ...

Na facebookovú stránku oficiálneho importéra značky Jeep pred pár dňami pridali zaujímavé video. V ňom jemne upravený ...

05. 02. 2017
NOVÝ WRANGLER ZOSTANE VERNÝ TRADÍCII! BUDE VŠAK EFEKTÍVNEJŠÍ

NOVÝ WRANGLER ZOSTANE VERNÝ TRADÍCII! ...

Jeep práve pracuje na novej generácii Wrangleru. Aká však bude? To je otázka, ktorá zaujíma mnohých fanúšikov ...

14. 07. 2016
PROMO HODNÉ HOLLYWOODU - JEEP WRANGLER, RHYS MILLEN A PENNZOIL

PROMO HODNÉ HOLLYWOODU - JEEP WRANGLER, ...

Po minuloročnom krátkom akčnom filme s Dodge Challenger SRT Hellcat v uliciach nočného mesta je tu nový akčný promo ...

14. 06. 2016
TEST: JEEP CHEROKEE 2,2 DIESEL

TEST: JEEP CHEROKEE 2,2 DIESEL

Ubehol už nejaký ten piatok, čo som vrátil testovací Jeep Cherokee. Stále uvažujem, či ide o prémiové vozidlo, alebo ...

01. 01. 2017