Celá záležitosť je mojou vlastnou chybou, za čo sa nemôžem na nikoho sťažovať. Odchod, či vyhadzov veľmi ľutujem. TopGear bolo moje dieťa, ktoré absolútne zbožňujem, drel som na ňom dňom a nocou aby bol lepší a venoval pozornosť každej maličkosti.

"Opustenie TopGear bolo náhle. Len blázon by okamžite skočil po niečom novom. Najprv sa musím okolo seba poobzerať a zistiť, čo by mohlo byť najlepšie. BBC a TopGearu som venoval 27 rokov! Zrazu sa obzerám a zisťujem, že svet sa zmenil. Najprv musím zistiť ako veci teraz fungujú, čo práve robím." - uviedol Clarkson v rozhovore v rádiu. Týmto celkom poprel správy, podľa ktorých má krátkto pred podpisom s americkým gigantom Netflix. Zároveň dodal, že celá záležitosť bola jeho vlastnou chybou, za čo si nemôže na nikoho sťažovať. Odchod, či vyhadzov veľmi ľutuje. Uviedol, že TopGear bolo jeho dieťa, ktoré absolútne zbožňoval, drel dňom a nocou aby bolo lepšie, venoval pozornosť každej maličkosti. A zrazu vám niekto povie, že to už nemôžete robiť. Zrazu cítite jednu obrovskú dieru, ktorú treba zaplniť. Je preto skutočne sporné, čo tým "niečím" bude.
 

Nová šou je v nedohľadne a BBC má pre budúcu sezónu nových moderátorov už vyhliadnutých. To však ale neznamená, že Clarkson sa do relácie nemôže vrátiť. Ako totiž dodáva, Richard Hammond a James May nemajú do šou dvere zatvorené vôbec. Pripomenul tiež, že z BBC ho nevyhodili, len mu nepredĺžili zmluvu, čo je zásadne iná vec. Po návrate do BBC evidentne túži, v rádio rozhovore totiž uviedol:" BBC mám rád. Robí tam síce pár príšerných ľudí, ale zároveň aj celá kopa talentovaných a brilantných. Je to skvelá spoločnosť, na ktorú sa nebudem nikdy sťažovať. Naopak, ďakujem im za to, že to so mnou tak dlho vydržali." Z toho je zjavné, že viac než kamokoľvek inde by sa najradšej vrátil tam, kde ho pozná a je na neho zvyknutý celý svet.


Nová trojica moderátorov však zmluvy s BBC ešte podpísané nemá. Teraz nie je vôbec vylúčené, že BBC sonduje a skúša Clarksonovu nostalgiu a slabosť využijú na nový kontrakt. Predsa len cca 350 miliónov divákov po celom svete nie je vôbec málo. Na teraz je pre nás však všetko len špekulácia a pre niektorých možno zbožné prianie. To je spojené s odvysielaným posledných troch epizód 22. série. Podľa Clarksona zďaleka nejde o najlepšie diely, no to neznamená, že sú zlé. "V jednej nakupujeme veľmi lacné autá 4x4, v druhej bude tradičný víkend nadšencov strávený v spoločnosti klasických áut. Pre tých, ktorí TopGear milovali to bude to posledné pravé orechové."


Zatiaľ čo BBC dovysiela natočené, Clarkson spolu s Hammondom a Mayom idú na "najhoršie zorganizované turné". Za tri týždne totiž zamieria do Belfastu, Sheffieldu, Johannesburgu, do Sydney, a do Londýna... Značka TopGear však s týmito spájaná nebude. Na záver ešte jedno prekvapenie v podobe priznania najlepšieho auta aké kedy Clarkson počas šou TopGear vyskúšal. Podľa neho je ním Lexus LFA.

Ak máte čas a rozumiete angličtine, tu je celý 15 minýtový rozhovor:
http://www.bbc.co.uk/programmes/b05vbrz3

zdroj: BBC a autoforum.cz