Honda nás namotávala už niekoľko mesiacov na toto krásne kombi (viď článok Honda Civic Tourer Concept je poriadne ostré kombi. Neporežte sa. ) avšak je to práve dnes, keď oficiálne a finálne uzrelo svetla rodinné auto menom Honda Civic Tourer. Živé predstavenie prebehne už o pár týždňov na Frankfurt Motor Show avšak prvé fotografie a info si môžeme vychutnať už teraz. Takže, čože nám japonská Honda priniesla? V prvom rade skutočne originálne kombi, ktoré malo ako základ svojho hatchback súrodenca, avšak objem jeho kufra narástol na 624 litrov a keď sklopíte zadné sedadlá tak je to až 1668 litrov. Je to auto značky Honda, takže pod kapotou nájdeme jednak dieselový motor 1.6 i-DTEC Earth Dreams Technology ale najmä benzínovú klasiku v podobe 1.8 i-VTEC. K dispozícií bude manuál ale aj automat.

Honda Civic Tourer

Civic Tourer sa bude vyrábať v UK (teda nie Japonsko ak ste to čakali) a do predaja príde začiatkom roka 2014. Čo sa musí skutočne pochváliť je fakt, že sa Tourer pod dizajnovej stránke totálne vymyká z radu konkurentov. Ok, možno ešte Toyota Auris Touring Sports je podobného razenia, ale inak...

 

Ďalšie eso v rukáve je usporiadanie sedadiel a celková ergonómia - sedadlá sa budú jednak dať zložiť do úplnej roviny (jedným ťahom) ale hlavne bol v porovnaní s 5dv verziou znížený prah nakladacej hrany kufra až o 137mm!

Honda Civic Tourer

Ak porovnáme 5dv hatchback a Tourer, tak nárast v dĺžke novinky je až 235mm, čo v praxi znamená skok v objeme kufra z 477 na 624 litrov.

Hatch (DxŠxV) 4285/1770/1440
Tourer (DxŠxV) 4520/1770/1440

 

Novinkou bude aj prítomnosť systému Adaptive Damper System (ADS), ktorý bude v podstate nastaviteľný podvozok z miesta vodiča (viď galéria).

Cena je zatiaľ veľká neznáma, ale dá sa predpokladať len mierny nárast voči 5dv súrodencovi (aktuálne od 13.190 EUR).