Ako sme už predznamenali, Mitsubishi oprášilo meno Eclipse. To však nie je všetko. Japonci k nemu pridali prívlastok Cross a vrhli sa do kategórie kupé SUV. Tú svojho času úspešne naštartovalo BMW s typom X6 a neskôr aj menšou X4-kou. Ich úspech očividne inšpiroval aj ďalšie automobilky. Čerstvým príkladom je Eclipse Cross. Novinka pritom nie je vzdialenou hudbou budúcnosti. Eclipse Cross totiž uvidíme už na blížiacom sa autosalóne v Ženeve.

Eclipse Cross je globálny typ, no najskôr príde do Európy. Už na jeseň tohto roku.

Do Eclipse Cross automobilka vkladá veľké nádeje

Eclipse Cross zapadne v ponuke Mitsubishi medzi kompaktné SUV ASX a stredne veľké SUV Outlander. Jeho dizajn je pomerne výrazný a ľahko rozoznateľný. Prednej časti dominuje typická maska, ktorá má symbolizovať dynamický ochranný štít. Zboku zaujme hlavne klinovitý tvar karosérie. V zadnej časti určite neprehliadnete zvažujúce sa zadné okno, ktoré je navyše na odtrhovej hrane zalomené a predelené zadnými svetlami. Tie sa ťahajú po celej šírke auta a opticky ho rozširujú.  

Eclipse Cross príde na trh už na jeseň tohto roku. Najskôr do Európy a neskôr aj na ďalšie trhy ako Japonsko, Severná Amerika, alebo Austrália. Eclipse Cross je totiž globálny typ. K dispozícii bude s dvoma motormi. Prvým je 1,5 litrový prepĺňaný benzínový motor s priamym vstrekovaním, kombinovaný s prevodovkou CVT. Druhou alternatívou bude 2,2 litrový dízel s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Obe verzie budú mať sériovo pohon všetkých kolies. Ten je riadený elektronicky a podľa potreby posiela krútiaci moment na zadné kolesá. Auto je vybavené systémom integrovanej kontroly dynamiky vozidla Super All-Wheel Control. Ten má okrem iného funkciu aktívneho stáčania vozidla okolo zvislej osi AYC (Active Yaw Control). Systém pribrzďuje jedno zo zadných kolies, aby poslal viac krútiaceho momentu na to druhé a pomohol autu rýchlejšie zatočiť.

Vo výbave Eclipsu Cross nebude chýbať Head-up displej, či ovládanie informačného systému touchpadom na stredovej konzole. V Mitsubishi nezabudli ani na konektivitu, preto vo výbave nájdeme systém Smartphone Link Display Audio. Ten podporuje Apple CarPlay, Siri, Android Auto a umožňuje hlasové ovládanie Google Maps a Google Play.

Grafika zadných svetiel auto opticky rozširuje

Zdroj: Mitsubishi

MITSUBISHI ECLIPSE SA MOŽNO VRÁTI! BOHUŽIAĽ NIE AKO ŠPORTOVÉ KUPÉ

MITSUBISHI ECLIPSE SA MOŽNO VRÁTI! ...

Mitsubishi už dlhšiu dobu stagnuje a k rozvoju mu nepomohol ani škandál s emisiami v Japonsku. Jeho výsledkom bol výrazný ...

24. 01.
OUTLANDER MÁ UŽ 15 ROKOV. AKO SA MU DARILO A DARÍ?

OUTLANDER MÁ UŽ 15 ROKOV. AKO SA MU DARILO ...

Mitsubishi Outlander oslavuje 15 rokov. Za ten čas vznikli 3 generácie a predali viac ako 1,5 milióna ks. ...

26. 10. 2016
MODERNIZOVANÝ OUTLANDER SA NÁM KONEČNE PÁČI

MODERNIZOVANÝ OUTLANDER SA NÁM KONEČNE ...

Mitsubishi Outlander tretej generácie mohol byť všetkým, len nie dizajnovo zaujímavým autom. Preto sa v poradí druhý ...

23. 09. 2015
V NEMECKU JE PO MAZDE DRUHOU NAJSPOĽAHLIVEJŠOU ZNAČKOU MITSUBISHI

V NEMECKU JE PO MAZDE DRUHOU ...

Japonské autá sú v našom povedomí stále považované za najspoľahlivejšie. Dôvodov je niekoľko. Japonci sa na ...

18. 10. 2015