Kart 1 Arena

V týchto motokárach môže vyrastať nový Majster Sveta

IIKC je dnes už pojem

Misia vývoja slovenských pretekárov a prezentácie Kart 1 Areny na medzinárodnej úrovni dostala v seriáli International Indoor Kart Cup (IIKC) úplne nový rozmer. Do regiónu sme priniesli nielen nový produkt, ale predovšetkým novú komplexnú úroveň pretekov halových motokár. Dochádza tu k stretu tímovej súťaživosti na najvyššej jazdeckej úrovni. Účasť známych zahraničných pretekárov priniesla dodatočnú motiváciu a vynikajúci príklad. Účasť dvojnásobného majstra sveta Mathiasa Groothena ako aj niekoľkých ďalších silných mien známych z iných európskych sérií nás veľmi teší, potvrdzuje, zaväzuje a hovorí za všetko.

Kart 1 Arena

V seriáli IIKC jazdí aj dvojnásobný Majster Sveta, Mathias Groothen

Využijem tento priestor a chcem poukázať a pozdvihnúť fakt, že realizácia, či už na pódiu alebo za oponou, tak komplexných pretekov, akým je IIKC, je možná len vďaka nasadeniu kompletného personálu Kart 1 Areny. BIG JOB! Kompliment!

Vďaka úzkej spolupráci a vzájomnej výmene informácií Kart 1 Areny a francúzskeho výrobcu SODIKART dochádza k našim častým stretnutiam. Nielen svojim moderným vybavením a kompletným motokárovým parkom sa stala Kart 1 Arena takpovediac “výkladnou skriňou”. Predovšetkým naše motoršportové aktivity vzbudili záujem firmy SODIKART. Práve tu prišla ponuka na vstup do celosvetovej série SWS, Sodi World Series.

Kart 1 Arena

Takto vyzerá vstupenka na finále Sodi World Series

Počas slávnostného vyhlásenia sa mi dostalo veľkej cti a to sedieť pri stole so zakladateľom firmy SODIKART pánom Gildas Merian, s Bernardom Goetzom ako aj s ďalšími ľuďmi, ktorí sú tvorcami úspechu tejto značky. Bol to informatívne neskutočne obohacujúci večer. Už 20 rokov som zvyknutý komunikovať v cudzej reči a nie je to pre mňa nič výnimočné, no v tento večer som bol vďačný za to trápenie po večerných kurzoch cudzieho jazyka.

Kart 1 Arena

Mike a predstavitelia firmy SODIKART, Gildas Merian a Bernard Goetz

SWS Sodi World Series dal halovému motokárovému športu svetový rozmer. Jazdci z celého sveta si vo svojich domovských halách vyjazdia svoje body a tí najlepší jednotlivci a najlepší tím môže prísť na SWS Finals reprezentovať seba, svoju domácu halu ako aj svoju krajinu.

Kart 1 Arena

Sodi World Series finále 2015

Slováci! Francúzom som sľúbil pri odchode, že vstup Kart 1 Areny do SWS zrealizujeme. Čo sa aj 1.1.2016 stalo skutočnosťou. Sľúbil som, že sa vrátime! Sľúbil som, že privezieme kvalitných jazdcov! Na toto sa v Kart 1 Arene čakalo, zúročte Vaše štvorročné snaženie a tvrdú prácu a poďme im natrhnúť rite.” :)

PS: ....už len kvôli tým francúzskym bohyniam.....
Viva la France, Váš Mike

Autor textu: Michal "Mike" Krasňanský

Zdroj: kartarena.sk