Kart World Championship

Marcel predbieha súperov

Marcel Liedl vybojoval na Majstrovstvách Sveta v halových motokárach bronzovú medailu. Použil extrémnu stratégiu zastávky v boxoch v poslednom kole a skončil v pretekoch tretí.

Ako prvý v ranných hodinách štartoval Marcel. Do kvalifikácie nastúpil so studenou motokárou a musel sa uspokojiť so 14. miestom. V pretekoch skúsil stratégiu s neskorou zastávkou v boxoch. Marcel sa držal statočne a čím ďalej tým väčší náskok si robil pred súpermi. Z boxov vyšiel na 11. mieste, ktoré chcel vylepšiť. To sa mu však neporadilo, pod šachovnicovou vlajkou prešiel na 11. mieste, na top 10 mu chýbalo len 0,3 s.

Filip ide do boja

V ďalších pretekoch sa za volant posadil Filip. V kvalifikácii obsadil 13. miesto a chcel ísť ďalej. Z motokáry sa snažil vytlačiť všetko. Preteky však nedopadli podľa Filipovych predstáv, keď prešiel cieľom na 13. mieste.

Po obede mal Marcel na pláne dva preteky. Najprv sa ukázal v kvalifikácii, kde vybojoval výborné 5. miesto. Dobrú pozíciu chcel využiť a tak zvolil veľmi riskantnú, až extrémnu stratégiu. Do boxov zašiel až v posledom kole, predtým si však časmi, ktoré patrili k najlepším v pretekoch vytvoril dostatočný náskok, aby 9. preteky dokončil na 3. mieste. Marcel pre Slovensko vybojoval druhú bronzovú medailu.

Marcel si letí po tretie miesto

Mokré úseky

Po krátkej prestávke Marcela čakali posledné bodované preteky Majstrovstiev Sveta v halových motokárach. Pred pretekmi Anconou prešla rýchla prehánka a vonkajšia časť trate bola na niektorých miestach mokrá. Marcelovi to malo vyhovovať, škoda, že v kvalifikácii skončil až na 12. mieste. V pretekoch sa veľmi snažil, ale nakoniec to stačilo len na 11. miesto.

Filipove posledné preteky boli poslednými bodovými pretekmi Majstrovstiev Sveta. Náš pretekár však sadol do studenej motokáry a aj keď sa veľmi snažil, stačilo to len na 14. miesto. V pretekoch z techniky žmýkal všetko, no cieľom prešiel tiež na 14. mieste.

Galéria: 9 obrázkov