Asfaľtový kráľ na Nordschleife

Tento blázon sa snáď nebojí ničoho, teda aspoň čo sa volantu, kolies, výkonu a tratí týka. A pritom, možno má fóbiu z pavúkov, alebo hadov. Nuž každý sme nejakí, však? Každopádne, Seb nedávno v Nemecku prevetral svoje okruhové náradie. S výkonom 385 k a hmotnosťou 1100 kg to zďaleka nie je najvhodnejšie auto na rekordy na tejto dlhej trati, kde tak veľmi záleží na výkone. No pozerať sa na to určite dá. Sebastien Loeb jasne ukazuje, prečo bol v rally asfaltový kráľ. Toto video je jasným promom pred blížiacimi sa pretekmi série WTCC, do ktorých proti chladnokrvným chlapom nastúpi aj jeho korunovaná kráľovná Sabine Schmitz.

Sebastienovo auto s vhodným sprevodovaním pre túto trať dosiahne 300 km/h a celú trať s nie práve ideálnym povrchom dáva až neuveriteľne čisto, chladnokrvne a presne. No po celý čas pritom ide ako hotový maniak. Video zachytáva najdlhší variant, kombináciu starej a novej trate. Ak sa sústredíte na čas na severnej slučke, dôjdete k záveru cca 6:57 (pre trať dlhú 20 600 m). Je to čas typicky spájaný s rekordnými časmi. Doposiaľ najrýchlejší hypercar Porsche 918 Spyder to dalo tiež za 6:57, a Pagani Zonda R, napríklad, za 6:48. Pritom tá má pri hmotnosti 1100 kg až 750 k! To fakt nepotrebuje ďalší komentár, snáď už len poznačiť si do kalendára červenou termín pretekov WTCC na Nurburgringu a určite to celé sledovať riadne nahlas na véééľmi veľkej TV.


WTCC Nemecka sa jazdí tento víkend. Hlavné divadlo je, samozrejme, v nedeľu. Prvé preteky začínajú o 11.15h (idú sa 3 kolá dlhé 25 km každé!). Druhá jazda (znova 3 kolá) štartuje o 12.15h! Podrobný časový rozpiz celého víkendu WTCC Nurburgring.