Nie len na Slovensku je žien v motoršporte ako šafranu. Platí to celosvetovo. Veronika Veve Vanyová horší ženský priemer dvíha doslova heverom. Jazdí totiž za troch, teda presnejšie za tri! :) Túto sezónu KartCup - motokárový seriál vytrvalostných pretekov, seriál majstrovstiev SR v Pretekoch automobilov do Vrchu na Honde CRX, kde je viacnásobnou majsterkou SR a aby toho náhodou nebolo málo, rozbehla sa aj v špeciálnom ženskom pohári FIA Lotus Ladies Cup. Mladý maďarský okruhový seriál má ambíciu stať sa medzinárodným, minimálne v Strednej Európe. Veve je prvou Slovenkou v ňom a pred domácim publikom sa predstaví práve budúci víkend v pretekoch pred veľkými FIA GT.

Veronika Veve Vanyová horší ženský priemer v motoršporte dvíha doslova heverom. Jazdí totiž za troch, teda presnejšie za tri! :)

Veve sa v rámci FIA Lotus Ladies Cupu predstaví domácemu publiku v rámci pretekov FIA GT na SlovakiaRingu.

Európsky šampionát FIA Lotus Ladies Cup je prvý ženský seriál uznaný Medzinárodnou automobilovou federáciou FIA. Kvalitné preteky navštevujú vyhľadávané okruhy v Maďarsku (Hungaroring, Pannoniaring), Slovensku (Slovakia Ring) a v Holandsku (Zandvoort). V 3. ročníku šampionátu štartuje 10 pretekárok zo 4 krajín. Slovakia Ring je treťou zastávkou v šesťdielnom seriáli. Britský Lotus pre tento seriál pripravil 16 vozidiel Lotus Elise so 4-valcom objemu 1,6 litra. Ak Veve poznáte, prídite ju podporiť počas MATADOR GT RACING WEEKENDu. Na trati ju spoločne s ostatnými babami uvidíte v sobotu o 15:15 h a v nedeľu o 11:50 h.