Nie je tajomstvom, že nástupca Peugeot 508 sa pomaly pýta na svet. Prvá spoločná náhrada za typy Peugeot 407 a 607 prišla ešte v roku 2011. Decentnú modernizáciu dostal približne v polovici životného cyklu. Nie som istý, či modelu pomohla, alebo ublížila. S typom 508 sa po vyše 20 rokoch vrátili k trojcifernému označeniu začínajúceho päťkou. 508 má najlepšie roky za sebou a Francúzi to vedia. Veľa informácií k nástupcovi zatiaľ nie je. Unikli ale špionážne fotky, na ktorých vidno zaujímavé línie pripravovaného sedanu. 

BUDE MAŤ PEUGEOT 508 TECHNOLÓGIU Z OPLU INSIGNIA?

  • Áno ( 42% )

     

  • Nie ( 58% )

     

Odpovedalo 24 ľudí  

Predné partie sú zamaskované na spôsob ľadviniek od BMW. Nenechajte sa zmiasť. Peugeot pred časom predstavil dizajn, ktorý lahodí bežnej verejnosti. Po nedávnej modernizácii modelu 308 2. generácie a po typoch 3008/5008 prichádza rad aj na zástupcu strednej triedy. Navyše na týchto zamaskovaných fotkách silueta pôsobí skôr ako štvordverové coupé. Povedal by som, že línie tohto sedanu sú veľmi podobné štvordverovému konceptu Exalt.

 

Zatiaľ môžeme povedať, že zástupca D-segmentu bude využívať platformu EMP2, ktorá je prispôsobená aj na využitie plug-in hybrid technológie. Podľa hlavných predstaviteľov spoločnosti PSA Carlosa Tavaresa by mala táto novinka priniesť všetky dostupné technológie, ktoré by mali byť len na krok k plne autonómnemu autu. Dúfam, že tento model neskončí iba pri dvoch bežných karosárskych verziách, čiže sedan a kombi, ale konečne ponúknu aj športovo strihnuté coupé.

 

Novinka to bude mať v segmente ohromne ťažké. Pokoriť treba nemeckú konkurenciu počnúc Passatom, novým Oplom Insignia, ale aj Škodu Superb. Som zvedavý, či Citroen nakoniec úplne opustí D-segment, ako už bolo niekoľkokrát avizované, alebo pripravia plnohodnotného nástupcu už nevyrábanej C5ky.

Zdroj: CarsCoops

PEUGEOT 408GT SA BLÍŽI, NIE JE TO LEN ŽELANIE

PEUGEOT 408GT SA BLÍŽI, NIE JE TO LEN ...

Po smutnej správe, že typ RCZ po skončení výroby už nedostane nástupcu nebude v ponuke značky žiadne tvarovo vyslovene ...

18. 05. 2015
NÁSTUPCA PEUGEOTU 508 BUDE KROK K AUTONÓMNEMU AUTU

NÁSTUPCA PEUGEOTU 508 BUDE KROK K ...

Peugeot chystá nástupcu Peugeotu 508 na rok 2017. Predstavia auto, ktorým sa bude snažiť koncern PSA priblížiť značku k ...

18. 05. 2015