Čínsky trh má Spirior.

Z austrálskeho trhu zmizne verzia zo starého kontinentu už v januári budúceho roka. Daný kontinent však obýva aj americký Accord a teda táto Honda u protinožcov nevyhynie. Inak to však môže byť u nás. Keďže predaje tohto typu v Európe neustále klesajú, budúci rok bude pre aktuálnu generáciu asi konečný. Nepriamo by sme mohli Accord označiť za ďalšiu obeť SUV mánie, ktorá sa rozmohla v našich uliciach. Kto by už len chcel sedan, keď ho mať nemusí, no nie?

Predaje európskej verzie záviseli na odbyte v Austrálii a na starom kontinente. Keďže protinožci končia a európania majú stále radšej SUV, osud Accordu je jasný.

Fanúšikovia Accordu si už budúci rok možno budú musieť utrieť slzu.

Keďže nová generácia pravdepodobne nepríde, meno Accord sa z Európy potichu vytratí minimálne na pár rokov. Nezamieri ku nám ani americká, ani čínska verzia. V najbližších mesiacoch sa teda môžeme pripraviť na cenovo výhodné ponuky na Accord. Vo svete už mimochodom aktuálne funguje deviata generácia!

Druhou nie príliš pozitívnou správou od japonskej automobilky je fakt, že sa ku nám nechystá ani Acura TLX, ktorú výrobca predstavil len nedávno. Ide o luxusný sedan. Súboj s Infiniti a Lexusom sa teda v Európe asi odkladá na neurčito. Dúfajme, že z Európy sa postupne nestáva výkladná skriňa esúvečiek, kde automobilky typy z iných segmentov jednoducho voziť nebudú.

Zdroj: themotorreport.com.au

Prečítajte si aj: Test Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC