1) Už dve desaťročia čo existuje Audi S8 a automobilka pre menšie typy realizuje aj ostrejšie modely RS sa verejne polemizuje o prípadnej existencii Audi RS8. Podmienky v zásade existujú. Mercedes už pár generácii produkuje modely S-klasse AMG a vôbec sa nepredáva zle.

2) Túto skvelú retuš pripravil Slovák, niekdajší (nevieme či aj aktuálny) čitateľ TopSpeed.sk, vo virtuálnom svete známy ako CJOCTAVIAN.

3) Navyše, táto krásna práca mi dala frčku do nosa na americkom kontinente, konkrétne na stránke jedného z najznámejších motoristických magazínov sveta CarAndDriver.com Aj oni ju však objavili na inom webe, konkrétne na stránke amerických fanúšikov AUDI - fourtitude.com

Nie je to prvá virtuálna práca slováka, ktorá prerazila v celosvetovom merítku, no určite poteší. Preto sa za redakciu TopSpeed.sk týmto materiálom pripájam k pocte autorovi za naozaj krásnu a od reálu len ťažko rozoznateľnú prácu.

Audi RS8 virtual tuning od CJOCTAVIAN

Audi RS8 virtual tuning od CJOCTAVIAN

Audi RS8 realitou?

CJOCTAVIAN vytvoril predlohu, ktorú by asi rád videl vo výrobe. Svojim dielkom potešil duše miliónov fanúšikov audi po celom svete. Pri tvorbe sa zameral na prvky ako predný nárazník, mriežku so štruktúrou včelieho plastu, podbehy a kolesá, ktoré prevzal zo skutočného modelu RS7, teda 22" disky s pnematikami rozmerov 275/30 R22. Rovnako ako majú RS6 a RS7 vyčiernil okolie LED svetiel. Svetlú výšku znížil odhadom cca o 15 mm a čiastočným pohľadom cez okná priznal aj plno kožené čierne sedadlá, na ktorých by celkom iste boli decentné znaky Audi RS.Takže znova trošku oleja do konšpiračnej mašinérie. Mohlo by Audi RS8 existovať? Celkom iste. Vhodných motorov, pri ktorých v tomto prípade treba začať, má značka niekoľko. Kým atmosférický W12 by pre túto aplikáciu pre svoju váhu asi nebol navhodnejšia voľba, väčší zmysel by dával poladený V8 4.0 biturbo TFSI. No Audi doposiaľ ani len nenaznačilo možnosť a snahu stavať taký model. Ale naznačili, že chcú robiť RS Q3? Tiež nie, takže? Možno prekvapia... :)