Toto je pre Audi po dlhých desaťročiach veľká novinka: RWS je skratka pre Rear Wheel Series. Znamená to snáď, že zadokoliek postavia štyri kruhy viac?

Zamerané na zážitky

Audi R8 RWS bude prvá limitovaná verzia od Audi, ktorá nebude mať pohon všetkých štyroch kolies. Táto rebelská R8 bude na cestách poriadnou vzácnosťou, keďže z nej vyrobia iba 999 kusov. Názov RWS je skratka pre Rear Wheel Series. „Audi R8 RWS prinesie pocit a emóciu nášho pretekárskeho modelu R8 LMS na bežné cesty,“ povedal šéf Audi Sport, Stephan Winkelmann. Od bežnej verzie sa RWS líši matnými prvkami, ako napríklad matne čiernou prednou maskou a výduchmi na prednom a zadnom nárazníku. Coupé bude dostupné aj s červeným pásom, bez ktorého to proste nie je ono!  Vnútri vás obalia sedačky v kombinácii a alkantary a samozrejme štítkom s číslom modelu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

V strede je uložený skvelý 5,2 litrový motor V10. Jeho rev je v jeho triede už vzácnosťou, keďže je to jeden z posledných atmosférických motorov. Na 100 km/h sa rozbehne za 3,7 sekundy a zastaví sa na 320 km/h. Coupé je o 50 kg ľahšie ako klasická R8 a Spyder o 40 kg ako klasický model. Celé auto je vyladené pre zábavu. Inžinieri sa výnimočne nezamerali na časy na kolo, ale na zábavu a driftovanie. Systémy vám dokonca budú pomáhať v kontrolovaných driftoch, takže to je v podstate neoficiálny drift mode. Túto krásavicu môžete objednávať od jesene 2017 a pred bránou sa ňou môžete chváliť od začiatku roku 2018. Pokiaľ však v predmete podnikania nemáte vedu a výskum, môže to byť pri nákupe menší problém. :) Coupé začína na 140 000 € a Spyder na 153 000 €.