BMW nie je príliš odvážne, pokiaľ ide o vývoj a produkciu kombíkov postavených na báze „eMkových“ modelov. Prakticky vznikli len na základoch päťky, a aj to len v prípade generácií E34 a E60/E61. Nemusíme snáď pripomínať, že dnes sú to mimoriadne vyhľadávané a cenené autá. Konkurencia sa pritom takto pri zemi nedržala. Stačí spomenúť kombi modely Avant Quattro od Audi, ktoré ste si mohli roky kupovať ako RS4 a RS6, nehovoriac o hromade podobne koncipovaných Mercedesoch AMG.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Mamutích 1000 Nm

Prečo o tom píšeme? Pretože BMW pravdepodobne chystá ďalší „eMkový“ Touring postavený na základoch budúcej generácii modelu M5. Samozrejme veľa toho nevieme ani o základnom sedane, jedno je však isté. Nečakajte, že bude mať len spaľovací motor. Chystaná nová M5 s označením G90 by mala prísť v roku 2024 a ponúkne 4,4-litrový preplňovaný osemvalec S68, ktorému ale bude asistovať elektromotor. Výsledný kombinovaný výkon nemusíme hádať. BMW ho potvrdilo pre pripravované SUV XM, kde bude mať 750 koní a 1000 Nm.

Zamaskovaný sedan M5 generácie G90 už brázdi ulice a okruhy.

Kombi model by mal údajne dostať interné kódové označenie G99, ale rovnako pravdepodobné považujeme aj G91. Podobne ako sedan, aj Touring má byť dostupný len s 8-stupňovým automatom a pohonom všetkých kolies. A očakáva sa, že práve budúca generácia M5 bude posledným autom s motorom V8. Možno práve preto si BMW dovolí ponúknuť tretiu generáciu M5 Touring, bola by to skrátka rozlúčka s osemvalcom.

Zdroj: drive.com