Nissan ZEOD RC. Podobnosť nebude čisto náhodná.

Nissan síce má logá nalepené po bokoch a na „kapote“ DeltaWingu, no jeho výrobu len zastrešoval a priamo do nej nezasahoval. Výrobu má na svedomí spoločnosť All American Racers. Duševné vlastníctvom k tomuto projektu má Don Panoz a o dizajn sa postaral Ben Bowlby.

Práve posledný menovaný bol v čase tvorby DeltaWingu na voľnej nohe. Jeho práca sa Nissanu evidentne páčila a ponúkol mu prácu. Hádajte, kto navrhol dizajn modelov ZEOD RC a BladeGlider?

Súdny spor prebehne v USA. Panoz chce dosiahnuť zastavenie prijímania/vybavovania objednávok na ZEOD RC a ukončenie projektu BladeGlider.

BladeGlider je síce trochu o inom, no klinovitý tvar je jasný.

Áno, bol to práve Ben Bowlby. Žalobu na Nissan podal Don Panoz, ktorý tvrdí, že vývoj DeltaWingu stál 56 miliónov amerických dolárov. Peniaze chcel zarobiť predávaním licencií ostatným automobilkám a iným spoločnostiam.

Nissan však svojim skopírovaním dizajnu dokázal, že žiadnu platenú licenciu nepotrebuje. Automobilka sa však týmto súdnym sporom dostáva do problémov, pretože BladeGlider mal poskytnúť základ novému sériovému typu. V prípade trvajúceho alebo neúspešného súdneho sporu, to rozhodne nebude možné.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Nissan má s DeltaWing problém. A nie hocijaký!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov