Aj u nás jazdí obrovské množstvo vozidiel s odstráneným DPF filtrom, za čo ich majiteľom hrozí vysoká pokuta. Pokiaľ je vozidlo sériovo vybavené DPF filtrom, tak v ňom filter musí byť. V opačnom prípade nemá podľa zákona čo hľadať na ceste.

Polícia na Slovensku už v tejto súvislosti pripravuje sprísnenie kontrol a limitov na dymivosť motorov. V prípade zistenia chýbajúceho DPF filtra môže majiteľovi auta odobrať emisnú kontrolu a udeliť nemalú pokutu. V západných krajinách takéto vozidlo odstavia a keďže podľa platnej legislatívy sa nesmie pohybovať po ceste, okamžite ho aj odtiahnu. "Odmenou" za takúto úpravu auta je potom nielen vysoká pokuta, ale aj ďalšie náklady spojené s odtiahnutím auta a namontovaním nového DPF filtra. O tomto probléme sa diskutuje čoraz viac a to aj v súvislosti s nedávnou aférou automobilky Volkswagen známou ako Dieselgate. Jednoducho orgány Európskej únie budú oveľa viac sledovať a trestať nevyhovujúci stav motorových vozidiel.

Načo slúžia a ako fungujú DPF filtre sa dozviete z videa:  Ako sa naučiť žiť s DPF filtrom?

Hrozbe vysokej pokuty sa môžete vyhnúť jednoducho - kúpou nového DPF filtra za veľmi výhodnú cenu. Práve e-shop DPFcentrum.sk, ktorý je špecializovaným predajcom DPF filtrov na Slovensku, prišiel s revolučnou cenovou politikou. „Mnohí predajcovia fungujú tak, že majú nastavené vysoké koncové ceny. Každému servisu sú potom schopní ponúknuť zľavu 30 až 40 %. My sme však od začiatku stlačili koncové ceny veľmi nízko. A pozor, teraz sme ešte lacnejší! Pretože tento typ nezmyslených zliav sme zohľadnili už priamo pri nacenení filtrov. Práve preto je u nás možné kúpiť DPF filtre za výrazne nižšie ceny než všade inde,“ vysvetľuje majiteľ portálu DPFcentrum.sk

Výrazne nižše sumy

„Vodiči si obľúbili poľské filtre značky JMJ pre ich veľmi výhodnú cenu a vysokú kvalitu. Navyše ponuka tohto producenta je naozaj široká. Napríklad pre Volkswagen Passat ponúkame DPF filter JMJ za približne 390 eur, pričom originálny filter v autorizovanom servise stojí približne 1500 eur. Ten istý filter vieme dodať aj z anglickej výroby za 990 eur. Avšak keď sa zákazník dozvie, aký je cenový rozdiel, tak bez váhania kupuje diel poľskej výroby, ktorý mu poslúži rovnako dobre,“ dodáva. Všetky ponúkané filtre sú úplne nové DPF filtre z výroby a ide o nové, nie repasované produkty.


Výrobky JMJ sú kvalitatívne porovnateľné s inými značkami. DPF filtre dodávajú predovšetkým firmy, ktoré vyrábajú výfuky a katalyzátory. Všetci výrobcovia DPF filtrov, vrátane JMJ, kupujú sitká do filtrov pevných častíc na globálnom trhu. Preto sa netreba báť poľskej výroby. O vlastnostiach a životnosti filtra totiž rozhoduje predovšetkým jeho vnútro, teda sitko.