Škoda Octavia 3 Facelift

Modernizácia Octavie III pre modelový rok 2017 priniesla delené predné svetlomety.

Octavia III dostala v modernizácii kontroverzné predné delené lampy. No zároveň si konečne môžete objednať full-LED technológiu. A nielen to, ale aj aktívne pruženie DCC.

Revolúcia

Neoficiálne až tajné informácie dlho naznačovali, že tretia generácia Octavie po modernizácii spôsobí na pomery Škody malú revolúciu. Viaceré zdroje ešte začiatkom leta potvrdzovali, že Octavia dostane pre modelový rok 2017 delené predné svetlá, teda prvok, ktorý ako jeden z hlavných vytvára autu tvár a robí dojem. Je celkom možné, že pre väčšinu konzervatívnych klientov značky v Európe to bude príliš pikantné, podobne ako si to pred časom nekoncepčne vyskúšal Mercedes na triede E.

Jedná sa však o stredne veľkú modernizáciu, zďaleka to nie je len o predných svetlách. Pozrite si nižšie, čo všetko si Škoda pre svoj najdôležitejší typ v ponuke pripravila:

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

* predné svetlá je za príplatok možné osadiť full-LED technológiou. Tento prvok Škode nielen v porovnaní s konkurenciou, ale aj vo vlastných radoch veľmi chýbal.
 

* systém Škoda Connect prináša verzatilné spájanie a sieťovanie mobilných a iných online zariadení. Všetky 4 verzie autorádia Swing a Bolero, ako aj modely s navigáciou Amundsen a Columbus prinášajú nový tzv. sklenený dizajn dotykového displeja, ktorý reaguje aj na jemný dotyk. Model Columbus má 9,2" uhlopriečku, má WLAN hotspot a LTE modul pre SIM kartu s ultra rýchlym pripojením na internet pre celú posádku.
 

* jazdné asistenty doposiaľ známe z áut vyšších tried VW Group. Pre ťahanie prívesu je tu asistent cúvania s vozíkom, systém detekcie chodcov s autonómnym brzdením, vylepšený parkovací asistent, vďaka radarom v zadnej časti karosérie vylepšený systém sledovania mŕtveho uhla a asistent cúvania z radu vozidiel do hlavnej cesty. Tento systém navyše podporuje vodiča kvalitnou cúvacou kamerou.
 

* individuálne kľúče k jednému autu umožňujú uložiť si na ne obľúbené nastavenia nielen pre infotainment, ale aj nastavenie polohy a vyhrievania volantu, či sedadla. Na chrbtoch predných sedačiek môžu byť sklápateľné stolíky a verzia kombi dostane prenosnú LED baterku v kufri.


* 5 prepĺňaných benzínových TSI a 4 prepĺňané naftové TDI motory s väčším výkonom a nižšou spotrebou paliva. Ponuka začína 1,0 litrovým TSI so 63 kW (84 k) a končí 2,0 litrami so 135 kW (184 k). Modernizácia sa zatiaľ netýka modelu RS. Tieto motory je možné kombinovať so 6-stupňovou manuálnou, alebo 6/7 stupňovou DSG prevodovkou. Rovnako ako doteraz, modely 1,8 TSI a 2,0 TDI sú k dispozícii aj s pohonom 4x4. 


* DCC systém aktívneho pruženia, v ktorom môže vodič nastaviť jeden z troch módov tuhosti riadenia, pruženia a ostrosti plynu (Comfort, Normal a Sport).

Modernizovaná Octavia III 2017 sa na najdôležitejšie trhy dostane pred koncom roka. Začiatkom roka následne na všetkých 100 trhov vo svete...
PÁČIA SA VÁM DELENÉ SVETLOMETY MODERNIZOVANEJ OCTAVIE?
  • Áno ( 16% )

     

  • Nie ( 80% )

     

  • Neviem ( 4% )

     

Odpovedalo 880 ľudí