Podľa videa bude ESP plne vypínateľné. Ford (na rozdiel od iných značiek) ešte stále verí v schopnosti a správny úsudok vodiča. :-)

Na rozdiel od predchádzajúcich modelov, je nový Focus RS globálnym modelom. To znamená, že si ho budú môcť po prvýkrát kúpiť aj fanúšikovia v Severnej Amerike. Kedy to však bude zatiaľ nevieme. Termín výstavnej premiéry Ford ešte nespresnil, ale očakávame autosalón v Ženeve alebo v Chicagu.


Čo ale vieme s istotou je to, že Focus RS Mk3 dostane pod kapotu motor z Mustangu. Čožee? Áno, ale predčasne sa netešte... Nepôjde o 5,0 litrový V8, ale o malý štvorvalec s turbom. Charakteristický zvuk radového 5-valca teda novinka neponesie, možno ho nahradí nejaké bzučanie z reproduktorov na štýl BMW. Späť k motoru. Ten z objemu 2,3 litra vydoluje cca. 350 koní. O to, že vám volant bude chcieť odtrhnúť pod návalom výkonu ruky, sa báť nemusíte. Nový Focus RS má prísť totiž po prvýkrát s pohonom 4x4. Motor bude kombinovaný výhradne so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Žiadne ďalšie podrobnosti o Focuse nevieme, ale všetky špekulácie skončia už 3. februára! Čakanie na odhalenie si skráťte priloženým videom, v ktorom testovací jazdci nový Focus RS vôbec nešetria.

Zdroj: carscoops.com