Táto predikcia však neprišla len tak od niekoho, ale rovno od samotného šéfa európskeho zastúpenia Genesis Domoniquea Boescha. Očakáva, že Shooting Brake bude v predajoch na európskom trhu úspešnejší ako súrodenec G70 sedan. Zároveň si myslí, že ich SUV GV70 bude vôbec najpredávanejším modelom značky v Európe. Nie je sa čomu až tak čudovať, nakoľko všetci vieme, že SUV sú v posledných rokoch absolútnym predajným trhákom.

Na hybrid zabudnite 

S modelom G70 Shooting Brake sa Genesis zameria primárne na Európu a nateraz nie je jasné, či bude v ponuke aj na iných trhoch. Predstavenie tohto kombi je podľa Boescha dôkazom, že sú plne zameraný aj na európsky trh. Určite tak nebudú chcieť byť len do počtu. Boesch zároveň prezradil aj paletu motorov. Okrem už potvrdenej 3,3-litrovej preplňovanej benzínovej V6-tky bude v ponuke aj 2,0-litrový preplňovaný 4-valec a dokonca aj turbodiesel s objemom 2,2-litra. Boesch tak potvrdil, že k dispozícii nebude elektrifikovaná pohonná jednotka. Genesis G70 Shooting Brake meria na dĺžku rovnako ako sedan (4 685 mm), pričom rovnaký je pochopiteľne aj rázvor (2 835 mm). Na druhej strane, vďaka karosérii kombi ponúka až o 40% väčší objem batožinového priestoru než sedan. 

Čo sa týka ceny pre Európu, tú Genesis ešte neodhalil, no podľa Boescha je konkurenčná v porovnaní s kombíkmi od nemeckých výrobcov. Už toto leto bude G70 Shooting Brake v predaji v Nemecku, Švajčiarsku a vo Veľkej Británii. Genesis však neskôr plánuje rozšíriť jeho dostupnosť aj do ďalších európskych krajín. 

Zdroj: motor1.com