O značke Genesis toho európski zákazníci zatiaľ veľa nevedia. Patrí pod krídla automobilky Hyundai a predstavuje to isté, čím je Lexus pre Toyotu či Infinity pre Nissan. Skrátka vyšší luxus, lepší imidž a špičkové technológie. O rastúcich ambíciách automobilky Hyundai sa hovorí už dlhšie, podľa vedenia juhokórejského koncernu dokonca prišiel ten správny čas na vstup značky Genesis na európsku pôdu. Vstupom by mal byť práve sedan strednej triedy Genesis G70 2021 (neskôr aj veľké SUV GV80).

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

BMW 3 na tanieri?

Zmodernizovaný Genesis G70 modelového roka 2021 prekvapuje najmä svojím futuristickým dizajnom, ktorý zároveň neuráža a vytvára dostatočne luxusný dojem. A hoci nemajú kórejské automobilky v stavbe kompaktných sedanov takú dlhú tradíciu ako prémioví európski hráči, pravdou je, že G70 boduje originalitou a nezameniteľnosťou minimálne rovnako dobre ako spomínané BMW 3 či Mercedes-Benz triedy C. Práve to by mali byť jeho úhlavní protivníci v boji o náročného európskeho zákazníka. Po stiahnutí konkurenčného sedanu Lexus IS z Európy by tu Genesis mohol skutočne zaujať a prebrať časť zákazníkov Toyote (Lexus). Jeho príchod do Európy zatiaľ potvrdený nie je, všetko však nasvedčuje tomu, že sa tak stane. Súčasný Genesis G70 navyše disponuje aj naftovým štvorvalcom 2.2 CRDi, či dostatočne prestížnym šesťvalcom 3.3 V6, čo by mu v boji mohlo pomôcť. Nechajme sa prekvapiť, nový Genesis G70 vyzerá každopádne ako veľmi zaujímavá alternatíva.

Genesis G70 má rovnakú koncepciu ako ostatné prémiové sedany strednej triedy s pozdĺžne uloženými motormi. Agregát je dokonca podobne posunutý čo najviac dozadu.