Honda pripravuje pre Ženevu veľké množstvo noviniek.

Honda, po dlhom čakaní a napínaní svojich fanúšikov, konečne predstaví produkčný model Hondy Civic Type R. Ostrá Honda bude najextrémnejším modelom Type R, aký kedy Japonci vyrobili. V útrobách Civicu sa bude ukrývať dvojlitrový preplňovaný motor 2.0 VTEC Turbo. Ten bude posielať výkon viac ako 280 koní výlučne na prednú nápravu. S novou Hondou Type R príde aj nové tlačidlo „+R“. Po stlačení spraví motor agresívnejším, keď zlepší jeho reakcie a nastaví iné mapovanie. Tiež stuhne riadenie, ktoré by malo mať v „+R režime“ viac citu.


Honda prinesie do Európy po prvýkrát Hondu NSX. Tá mala svetovú premiéru len prednedávnom na detroitskom autosalóne. Na rozdiel od pôvodnej generácie superšportu NSX, dostala 2. generácia hybridný pohon s kombinovaným výkonom viac ako 550 koní.

Acuru NSX sme už videli v Detroite. Teraz čakáme na Hondu NSX.

Nový Jazz a HR-V

Okrem športových modelov predstaví japonská značka aj produkčné verzie ďalších dvoch automobilov. Sú nimi nový Jazz a HR-V, popri ktorých po prvýkrát v Európe predstavia aj FCV Concept – prototyp vozidla poháňaného palivovými článkami. Nová Honda HR-V vstúpi do segmentu B, kde bude konkurovať napr. Renaultu Captur a Nissanu Juke. Predaj malého crossovera má u nás začať v letných mesiacoch. Honda tiež predstaví 3. generáciu malého mestského hatchbacku Jazz

Honda predstaví európsku verziu HR-V už o pár týždňov.

Okrem bežných automobilov ukáže Honda vo svojom stánku aj monopost Formule 1. Honda sa po rokoch vracia k seriálu F1. Pred začiatkom pretekárskej sezóny bude vystavovať monopost tímu McLaren-Honda pre rok 2015.


Zdroj: tlačová správa