Jaguar I-Pace je ozaj zaujímavý počin. Prémiový výrobca športovo ladených modelov predstavil prvé SUV voči nemeckej a švédskej konkurencii relatívne neskoro. Elektrické SUV však prichádza do predaja s predstihom. Jediným súčasným konkurentom pre toto auto je Tesla model X.

Konkurent Tesla Model X začína predaj na veľmi podobnej sume.

Ako je na tom ďalšia priama konkurencia? Audi má e-tron quattro concept, BMW iX3 concept a Mercedes-Benz EQC concept. Volvo elektrické SUV predstaví pod separátnou značkou Polestar. Jaguar všetkých doslova preskočil a elektrické SUV dáva do predaja. A aká je cenová politika?

Základná verzia s prívlastkom S začína na 77 572 eur, vyššia SE na 85 506 eur, HSE na 91 500 a takzvaná First Edition na 101 660 eur. Pri pohľade do cenníka ma prekvapila aj taká drobnosť, že vyhrievané trysky ostrekovačov nie sú sériovo (okrem First Edition), a tak aj pri aute za 91 500 eur za ne musíte priplatiť 150 eur. Naozaj pri cene auta takmer 100-tisíc eur? Nejde o tie peniaze, ale skôr o to, aby ste na to pri konfigurácii nezabudli.

Podľa NEDC prejdete na plné nabitie skoro 500 km, v reále to bude o dosť menej.

A kto je pre novinku konkurent? Tesla Model X, ktorú priamo na Slovensku nekúpite, ale inde v Európe áno. Jej cena začína na približne 77-tisíc eur, cenovo je veľmi príbuzná s I-Pace. Dokonca udávaný dojazd (podľa NEDC 417 až 565 km) je veľmi podobný, ako u I-Pace. Ktorému z dvojice by ste dali prednosť? Dajte vedieť v diskusii pod článkom.

Zdroj foto: Jaguar