Teraz zašiel priďaleko, keď sa pohádal  a udrel producenta relácie. „Po hádke s producentom bol Jeremy Clarkson suspendovaný, až kým sa incident nevyšetrí. Top Gear túto nedeľu neuvedieme. Nebudeme poskytovať žiadne ďalšie podrobnosti,“ vyhlásila vo svojom stanovisku televízia BBC.

Viacero škandálov

Samozrejme, spomínaný škandál s rasizmom nebol zďaleka jediný. Bola ich celá plejáda. Spomeňme preto najzásadnejšie a najviac diskutované, z ktorých sa na internete robia dokonca rôzne rebríčky:
 

* O štrajkujúcich Britoch povedal, že by ich najradšej zastrelil pred zrakmi ich rodín.

* Samovrahov, ktorí ukončujú život skokom pod rozbehnutý vlak nazval sebeckými.

* Kvôli rasizmu mal problém Clarkson aj v marci minulého roka, keď natáčali špeciálny diel v Thajsku. Tím Top Gear sa vtedy za konanie moderátora ospravedlnil.

* V roku 2013 dostal Clarkson "posledné varovanie" po tom, ako v relácii použil výraz "neger". Clarkson vtedy zverejnil ospravedlňujúce video, v ktorom povedal, že sa "snažil vyhnúť tomu slovu, no nepodarilo sa mu to."

* Júl toho istého roku. Do Clarksona sa pustil aj spevák George Michael, keď ho nazval homofóbom a "škaredým ako prasa". Stalo sa to vo vtipe, v ktorom speváka spomenul.

* V roku 2010 sa musel Clarskon ospravedlniť mexickému veľvyslancovi vo Veľkej Británii po tom, ako Mexičanov opísal ako lenivých, neschopných a nadutých.

* Rok predtým nazval úradujúceho premiéra Gordona Browna "jednookým škótskym idiotom".

* V novembri 2008 dostala BBC viac ako tisíc sťažností, keď Clarkson počas šoférovania kamiónu povedal: "Na čom záleží vodičom náklaďákov? Vraždy prostitútok? Ceny paliva?"

* V indickom špeciále chválil umiestnenie toalety na upravenom vozidle z toho dôvodu, že každí, kto do Indie príde, dostane žalúdočné problémy.

* Prirovnal japonské auto k ľudom s výrastkami na tvári, čím porušil smernice BBC.

* Naposledy vyvolala v Argentíne kontroverzná poznávacia značka na Porsche 928, ktorá vraj odkazovala na vojnu o Falklandy, agresiu miestnych obyvateľov a celý štáb bol napadnutý kameňmi a musel byť evakuovaný!
 

Žiadne informácie od BBC ani Clarksona neprišli, no muselo ísť o niečo veľmi zásadné, nakoľko bola zrušená epizóda plánovaná na nedeľu a pozastavená celá sezóna. Situáciu budeme naďalej sledovať a čo najskôr vás informovať.