Prehľadnosť

Na oficiálnej stránke Lexus sa do menu konfigurátora dostanete cez pravú lištu s odkazom Nakonfigurujte si svoje vozidlo. Opäť však musíte potvrdiť, že chcete konfigurovať vozidlo, pripomína mi to vymazávanie dôležitých údajov. Chcete to vymazať? Áno. Skutočne? Áno.

Jednotlivé línie výbavy zobrazia svoju špecifické prvky navyše.

Následne si vyberiete konkrétny typ Lexus. Potom si vyberiete stupeň výbavy, ku každému máte k dispozícii náhľad takzvaných „highlights“, teda prvkov výbavy špeciálne pre túto líniu výbavy. Následne máte pred sebou obrázok modelu, ktorý si môžete otáčať o 360 stupňov. Vyberiete si tu tiež farbu, kolesá a interiér.

Vo väčšine prípadov nemáte veľa možností na výber.

Rýchlosť odozvy

Tá je na nižšej úrovni. Obzvlášť pri prechádzaní medzi jednotlivými menu konfigurátora to trvá až zbytočne dlho. Pritom obrazová stránka nie je až tak prepracovaná. Niežeby bola zlá, určite sú k dispozícii konfigurátory, ktoré sú na tom o dosť horšie, ale aj tie, čo sú na tom lepšie a odozva je výrazne lepšia.

Aj na konci máte náhľad na automobil.

Vynútené kombinácie

Nič také u Lexusu, chvalabohu, nenájdete. Na konci sa dostanete na výslednú cenu, špecifický kód, ktorý zadáte predajcovi Lexusu alebo vám konfigurátor nájde najbližšieho predajcu. Môžete si tiež objednať katalóg a ešte nižšie máte vypísanú výbavu. Konfigurátor je vcelku jednoduchý, prehľadný, nie je voči zákazníkom zákerný. Teda taký, aký by mal byť každý jeden konfigurátor. Aj preto dostáva jedno z najvyšších možných hodnotení.

Celkové hodnotenie slovenského online konfigurátora Lexus: 9/10