Lambo Gallardo LP570-4 Super Trofeo Stradale

Lambo Gallardo LP570-4 Super Trofeo Stradale

Gallardo sa mi vždy páčilo. Špeciálne verzie zväčša ešte viac. No kombinácia ostrej červenej, čiernej a karbónu je pre moje zmysly smrtiaca...

Nový akčný model sa volá Super Trofeo Stradale. Ako meno napovedá, postavili ju pre oslavu vlastného značkového okruhového pohára Lamborghini’s Blancpain Super Trofeo. Minulý rok už pripravilo Lambo verziu LP570-4 Blancpain Edition. Tí, ktorí vedia čítať označenia Lamborghini by si mohli myslieť, že teraz sa jedná o rovnáké auto, majú predsa rovnaký výkon a pohon 4x4. V zásade majú pravdu, akurát že...

Super Trofeo má karbónový kryt motora, má tzv. rýchloupináky 19" diskov kolies obytých do Pirelli P Zero Corsa a zadné krídlo, ktoré pochádza bez väčších zmien priamo z okruhových pretekov a produkuje až 2x väčší prítlak ako už beztak špeciálna verzia LP570-4 Superleggera. Na počudovanie, Super Trofeo má rovnakú pohotovostnú hmotnosť 1340 kg ako Superleggera, čo je o 70 kg menej ako má klasické Gallardo.

Šprint na stovku trvá 3,4 s a maximálku má hlavne vďaka novej aerodynamike a väčšiemu odporu vďaka prítlaku na 310 km/h. Superleggera totiž dokáže vyše 330 km/h. Super Trofeo má rovnakú 6-stupňovú robotizovanú samočinnú prevodovku s páčkami pod volantom ako Superleggera. Na rozdiel od predošlej Blancpain edícii bude mať Super Trofeo karbón-keramické brzdy ako voľbu za príplatok, nie ako štandardnú výbavu.

Ohromujúca červená farba sa volá Rosso Mars a má reprezentovať klasickú taliansku pretekársku farbu. Lambo sa chystá vyrobiť len 150 týchto špeciálnych kúskov, ktorých cena bezpečne prekročí 250 000 €. Každý, kto už má podobné peniaze na auto pre príležitostné chvíle rozkoše sa iste bude zaujímať aj o ďalšiu ohlásenú novinku výrobcu - limitovaná produkcia Lamborghini Sesto Elemento.

Pokochajte sa obrázkami v priloženej galérii, lebo krajších červených áut ste doposiaľ veľa bezpečne nevideli!
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 16 obrázkov