Lotus Exige S

Lotus chce Exige S priblížiť väčšiemu okruhu ľudí, chystá pre neho automatickú prevodovku

Lotus chystá Exige S s automatickou prevodovkou, chcú osloviť viac ľudí a pripravili pre nich prekvapenie. Model s automatom pokorí stovku o 0,1 sekundy rýchlejšie ako jeho brat s tromi pedálmi.

Gales pokračoval: „Teraz si môžu zákazníci, ktorí sú viac zvyknutý na dva pedále a automatické prevodovky užívať neuveriteľnú výkonnosť a manévrovateľnosť  Exige S bez kompromisov.“ Automobilka použije ten istý automat, ktorý ponúkajú v Lotuse Evora, prevodovku však naladia pre potreby Exige S. Hovoria o nových charakteristikách pri zmene prevodových stupňov, ktoré budú odrážať športovejší charakter auta v režimoch Sport a Race. V týchto režimoch bude prevodovka radiť v nových optimalizovaných bodoch a poskytne rýchlejšiu odozvu na pokyny jazdca.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Šesťstupňový automat spriahnu s motorom, ktorý poznáme z trojpedálovej verzie Lotusu Exige S, teda s kompresorom prepĺňaným 3,5 litrovým V8 s výkonom 345 koní. Športiak práve podstupuje posledné testy a tak automobilka nechce prezradiť jeho jazdné výkony a ani čas, ktorý dosiahli na svojej testovacej trati v Hetheli. Jediné, čo prezradili je zrýchlenie na stovku, to zvládne Exige S s automatickou prevodovkou za 3,9 s a je tak o 0,1 s rýchlejší ako verzia s manuálom.

Lotus Exige S

Exige S s automatom zrýchli na stovku o 0,1 s rýchlejšie ako verzia s manuálom

Lotus bude Exige S s automatom vyrábať vo verzii kupé a roadster, no zákazníci si budú musieť priplatiť 2500 eur. Nový model si budú môcť kúpiť od januára 2015 a Lotus si za Exige S kupé s automatickou prevodovou vypýta 71 750 eur a za roadster 73 000 eur.