„Typ 570S nás približuje k autám ako Audi R8 a Porsche 911 a nižšie už ísť nechceme.“ - zástupca spločnosti McLaren.

Pre McLaren je auto ako Cayman krok vedľa

Zákulisné informácie hovorili o tom, že McLaren plánuje preraziť aj v nižšom segmente a chce byť konkurent pre Porsche a Audi TT. Podľa dizajnéra značky Roberta Melvilleho však žiadne menšie auto ako je 570S nepríde. „Auto ako Cayman je krok vedľa. Takéto auto pre nás nie je dosť exkluzívne,“ povedal Melville.

Pozrite sa na Ferrari. Základom ich ponuky sú najexkluzívnejšie modely. Typ 570S nás približuje k autám ako Audi R8 a Porsche 911 a nižšie už ísť nechceme,“ dodáva dizajnér McLarenu. Briti vyvinuli model 570S práve preto, aby prilákali väčšie množstvo zákazníkov. No nižšie už ísť neplánujú kvôli exkluzivite. Chcú byť vnímaní stále ako výnimočná značka a so základným modelom, ktorý by stál menej ako 100 000 € by to nemuselo byť úplne OK.

McLaren 570S

McLaren nič menšie ako model 570S nechystá. Chce si strážiť exkluzivitu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Základným McLarenom bude teda verzia 570S. Model je určený pre rôznych zákazníkov. Autá ako P1 a 650S si kupovali veľmi bohatí ľudia, ktorí mali v garáži ďalšie autá. McLaren 570S má byť však každodenným vozidlom. Ostatné modely túto funkciu plniť nikdy nemali. Je to celkom logické, pretože najväčší konkurent zo Štuttgartu (Porsche 911) je známy svojou univerzálnosťou.


McLaren 570S má 3,8 litrový twin-turbo motor V8 s výkonom 570 koní a 600 Nm. Výkon posiela na zadné kolesá cez 7-stupňovú dvoj-spojkovú prevodovku.


McLaren dokonca tvrdí, že väčšinu áut budú majitelia financovať cez úver alebo lízing. Nepôjde teda o šialene bohatých ľudí, ale skôr o dobre zarábajúcich, ktorí si chcú splniť sen vlastniť McLaren. Okrem modelu 570S kupé príde aj očakávaný Spider a verzia GT. Grand Tourer sa má mierne líšiť tvarom, či bude naladený inak aj podvozok, je zatiaľ neznáme. Cena verzie 570S Coupe je v prepočte 196 000 €. McLaren plánuje predávať ročne 2500 vozidiel radu Sport Series.


Zdroj: autocar