Autosalón IAA v Mníchove priniesol množstvo noviniek, ale tiež nemálo vyjadrení a informácii od predstaviteľov jednotlivých automobiliek. Jednou z nich je i prekvapivo radikálne prehlásenie Daimleru o tom, že s okamžitou platnosťou končí s plug-in hybridmi.

Teda, aby som bol presný: Nemci nekončia s ich predajom, ale kompletne zastavujú vývoj nových plug-in hybridných pohonných jednotiekTie súčasné budú pokračovať, dokončia svoj svoj životný cyklus a objavia sa aj v nových modeloch, ale do novej generácie plug-in hybridných systémov Mercedes už neinvestuje ani euro. 

vývoj plug-in hybridov

Ostane Mercedes-AMG GT 63 S E Performance jediným autom svojho druhu? Je to veľmi pravdepodobné.

Mercedes ide cestou elektromobility, ale nie všade

Pre nemecký denník Handelsblatt potvrdil uvedenú informáciu člen dozornej rady Daimleru Markus Schäfer, ktorý je zodpovedný za výskum a vývoj. „Žiadny ďalší nový vývoj nie je v pláne, zneli jeho slová. Pre Mercedes slúžila plug-in hybridná technológia len ako prestupný bod v ceste za plne elektrickými vozidlami.

Zároveň je cieľom koncernu Daimler ponúkať od roku 2030 len elektromobily. To však platí len pre Európu, Severnú Ameriku a Japonsko. Na ostatných trhoch budú dostupné aj konvenčné modely, teda autá so spaľovacími motormi. Rozhodnutie nepokračovať vo vývoji benzín-elektrického pohonu tým pádom znamená, že nedávno predstavený prvý plug-in hybrid od AMG s názvom GT 63 S E Performance, by mohol byť jediným  strojom svojho druhu. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov