Toyota GT86 sedan

Špekulácia, ako by mohla vyzerať Toyota GT86 sedan

Toyota vraj predstaví GT86 sedan v roku 2016. Pod kapotu namontujú 2,0 litrový turbo motor.

Zo zákulisia automobilky unikli informácie, že na sedane pracujú. Kedy ho konečne uvidíme? Správy hovoria o roku 2016. Teda rok potom, ako Toyota faceliftuje GT86 kupé sa môžeme tešiť na sedan. Podľa zákulisných informácií sedan urobia väčší ako kupé, mali by ho vtesnať do 4 750 mm dĺžky, 1 780 mm šírky a 1 400 mm výšky. GT86 sedan poskytne viac miesta pasažierom vzadu, pretože predĺžia rázvor o 180 mm na 2 750 mm. Toyota auto vyvíja pod interným označením 734A.

Toyota GT86 sedan

Bude GT86 sedan vyzerať takto?

Tým, že sedan bude oproti kupé väčší, narastie aj jeho hmotnosť. Inžinieri v Toyote si myslia, že atmosférický dvojliter mu už nebude stačiť. Motoru preto doprajú turbo. Či to tak naozaj bude nevieme povedať s istotou, pretože faceliftované kupé GT86 by malo mať pod kapotou atmosférický 2,5 litrový motor. V rámci optimalizácie nákladov však ťažko uveriť tomu, do automobilka namontuje do GT86 kupé a sedanu rôzne motory. Do úvahy prichádza hybridný systém, ktorý by poháňal predné kolesá. Toyota už takéto riešenie testuje.

Subaru Cross Sport

Subaru Cross Sport

Aká bude Toyota GT86 sedan? Odpoveď na túto otázku pozná veľmi málo ľudí. My môžeme len špekulovať a skladať informácie z toho, čo náhodou, alebo úmyselne unikne. Toyota nie je jediná, kto pracuje na rôznych variantoch GT86. Subaru predstavilo Cross Sport, ktoré vychádza z kupé BRZ.

Subaru Cross Sport

Subaru Cross Sport

Zdroj: autoforum.cz