V Mexickom zálive sa nachádza približne 4000 ropných plošín, ktoré sa líšia iba geometrickými proporciami. V priemere jedna plošina zaberá plochu 20 000 štvorcových stôp, čo pri dnešnom počte plošín činí až 80 milónov štvorcových stôp morského dna obývaného týmito monštrami. Na výstavbu jednej plošiny je vynaložených mnoho milónov dolárov. Po vydolovaní všetkého čierneho zlata sa stávajú nepotrebnými a ich demolícia stojí opäť milióny dolárov. Spomenuli sme demolícia? Áno, nepoužívané plošiny jednoducho obalia výbušninou a odpália.

Aké škody sa pritom napáchajú na morskej faune a flóre, to si ani nevieme predstaviť. Práve tohto sa chytili šikovní a kreatívni architekti z Morris Architects. Plánujú vybudovať sieť luxusných hotelov na pobreží Mexika, čím de facto ušetria obrovksé objemy peňazí a zachránia pred uhynutím veľkú časť z morského života. Geniálne!

Ďalším famóznym riešením je koncepcia výstavby, respektíve prerábka plošiny na luxusný hotel na mori. Každá izba je prefabrikát(kvázi luxusná unimobunka), ktorý sa dopraví nákladnou loďou ako celok, čize v podstate systém plug and play. Navyše, každá bunka ponúka istú variabilitu v konfigurácií(pozrite obrázky). V jednoduchosti spočíva krása.     

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov