Neuveriteľné, po Nordschleife sa preháňajú už aj SUV-čka, najrýchlejší je Range Rover Sport SVR s časom 8:14!

SUV predsa nepatrí na okruh, zvlášť nie na Nürburgring. Ľudia zo špeciálnych operácii Jaguaru a Land Roveru si to nemyslia. Pod kapotu Range Roveru Sport SVR napratali motor z Jaguaru F-Type R, teda 5,0 litrový kompresorom prepĺňaný V8 s výkonom 550 koní. Land Rover hovorí, že jazdné vlastnosti ladili priamo na Nordschleife, no zároveň zachovali schopnosť prejazdu každým terénom a komfort, ktorým je značka Range Rover známa. Autu nechali dvojrýchlostnú redukčnú prevodovku s rýchlym a pomalým prevodom. Tak ako ostatné modely Range Roveru Sport aj SVR zvládne brodenie až 850 mm hlbokou vodou.

Range Rover Sport SVR

Range Rover Sport SVR zvládol kolo na Nordschleife za 8:14

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Vráťme sa k rekordnému kolu 8:14. Range Rover Sport SVR sa týmto časom predbehol také autá ako BMW 1M Coupe, či Lexus IS-F. BMW 1M má len 335 koní, ale váži oveľa menej ako SVR. IS-F je tiež ľahšie ako SVR. Hmotnosť štandardného Range Roveru Sport sa pohybuje medzi 2180 a 2310 kg a aj keď bude verzia SVR na spodnej hranici rozsahu, zvládnuť s SUV kolo na Nürburgringu za 8:14 je obdivuhodný výkon.

Range Rover Sport SVR

Za svetlami Range Roveru Sport SVR sa skrýva 5,0 litrový prepĺňaný V8

Range Rover Sport SVR predstavili verejnosti na Festivale rýchlosti v Goodwoode a exemplár, ktorému patrí titul najrýchlejšieho SUV na Nordschleife predstavuje produkčnú verziu auta. Prví zákazníci sa na auto budú musieť ešte chvíľu počkať, Range Rover Sport SVR začnú predávať až v roku 2015.