Viac Rus ako Francúz

Práve ruský trh je pre skupinu Renault druhý najsilnejší na svete. V minulom roku tam predala 448 270 vozidiel, čo je 28 % podiel na trhu. Rusko bude pre Arkanu kľúčové, pretože Renault chce z Ruska spraviť svoj najsilnejší trh. Práve preto bolo auto navrhované podľa potrieb ruského vodiča. Dá sa očakávať, že do nápojového držiaku zmestíte fľašu vodky a v kufri bude držiak na Váš kalašnikov. Teraz vážne.

Dizajn Renault označuje za silný a robustný, s čím však nemôžem súhlasiť. Neviem si pomôcť, ale auto vyzerá byť také bez duše, narýchlo zlepené a pôsobí lacno. Úsmevná je tlačová správa, v ktorej sa píše, že 19-palcové disky sú pre auto výhodou v teréne. Pochybujem.

Nechýbajú Full LED svetlá, veľké strešné okno a spomínané 19-palcové disky. To je tak všetko, čo o aute vieme. Inšpirované latinským Arcanum, čo znamená tajomstvo, sme sa o aute nedozvedeli v podstate nič. Automobilka nespomína motory, neukázala interiér. Špekulácie hovoria o rozdelených platformách pre ruský trh a ostatné. Práve ruská verzia by mohla zdieľať platformu s koncernovou Daciou Duster. Auto sa začne v roku 2019 predávať na ruskom trhu a postupne sa začne rozširovať do Ázie a neskôr, pravdepodobne v roku 2020, do Európy.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov