Digitálna doba si žiada nové prístupy. Pre návrhárov interiérov je to zároveň výzva, ktorá sa v kabíne novej Škody Enyaq pretavila do minimalistických liniek podporujúcich pocit priestoru. Podľa dizajnového oddelenia automobilky je kabína novinky navrhnutá tak, aby sa v nej cestujúci cítili ako doma a radi v nej trávili čas. Kľúčovým má byť 13-palcový stredový displej a head-up displej využívajúci prvky rozšírenej reality. Návrhári zároveň zdôraznili, že podlahová platforma MEB im ponúkla nové možnosti usporiadania vnútorného priestoru, ktoré sa značne líši od modelov s tradičným usporiadaním a spaľovacími motormi.

Podlahová plošina MEB prináša konštruktérom nové možnosti priestorového usporiadania kabíny.

Automobilka nahlas hovorí o odkaze na trvalú udržateľnosť. Materiály poťahov sedadiel tvorí zo 40 % prírodná bavlna a zvyšných 60 % vytvorí materiál vzniknutý recykláciou PET fliaš. Ekologické aktivity sa tým však zďaleka nekončia, kožené čalúnenie s odtieňom koňaku totiž pracovníci farbia pomocou prírodného extraktu z listov olivovníka. Podľa fabriky je tento proces trvalo udržateľný a výrazne šetrí prírodné zdroje nás všetkých.

Revolučné má byť nielen usporiadanie kabíny, ale aj kombinácie materiálov a materiály vyznávajúce filozofiu trvalej udržateľnosti.

Svet moderného bývania

„Namiesto tradičných výbavových verzií a mnohých dodatočných výbav ponúkneme pri modeli Enyaq prvýkrát nové dizajnové individualizácie pripomínajúce svety moderného bývania, ktorého farby a materiály sú dokonalo zladené,“ hovorí na adresu interiéru nového českého elektromobilu vedúci dizajnu interiéru, Norbert Weber. Škoda Enyaq iV tak prináša do stvárnenia interiérov áut Škoda nový prístup, ktorý má viac reflektovať očakávania mladej generácie. Podľa predstaviteľov automobilky sa však tento revolučný prístup postupne prenesie aj do ostatných modelov značky, ktoré sa majú stať obľúbenou voľbou mladej a aktívnej generácie očakávajúcej vzdušnosť, kvalitu a nové prístupy k chápaniu mobility.