Subaru XV 2016

Subaru XV 2016

Crossover XV a SUV Forester prešli pre modelový rok 2016 modernizáciou interiéru, exteriéru a aj zmenami techniky, aby poskytli majiteľom viac užívateľského komfortu a moderných technológií. Pri modeli XV prešla inováciou predná časť karosérie, ktorá dostala napríklad nový nárazník alebo inú grafiku HID svetlometov. Vzadu nájdeme nové kombinované LED svetlá s čírou optikou a novo tvarovaný vrchný spojler. Zmeny sa odohrali aj v interiéri. Vynovená palubná doska, volant z Outbacku, oranžové prešívanie sedadiel, radiacej páky, čalúnenia dverí a lakťovej opierky. Zákazníkov určite poteší, že sa zmenili aj ceny. Našťastie smerom dolu. XV je k dispozícii už od 19 550€.

Subaru Forester 2016

Modernizované Subaru Forester 2016

Výraznejšou zmenou prešla najmä predná časť

Aj Subaru Forester dostalo „plastiku“ prednej časti. Nový je nárazník, predná maska, tvar hlavných svetlometov a hmloviek. Novinkou sú adaptívne predné svetlomety vo vyšších výbavách. Forester dostal aj nové zadné svetlá, vzhľadu pomáhajú nové 17 a 18-palcové disky kolies. Modernizovaná bola tiež palubná doska, v interiéri nájdeme napríklad volant vychádzajúci z Outbacku alebo nový farebný TFT displej. Vo výbave Sport NAVI je čalúnenie sedadiel, dverí a ďalších interiérových prvkov v exkluzívnej hnedej koži. Úpravami prešiel aj podvozok, zlepšil sa pocitový a akustický komfort v interiéri. Výrobca sľubuje tiež lepšiu stabilitu. Cena modernizovaného Forestera začína na úrovni 25 000 €.

Subaru Outback

Terénne schopnosti Outbacku si mohli zákazníci vyskúšať na lyžiarskej zjazdovke.

Vlajková loď značky, veľký crossover Outback, je na trhu pomerne krátko. Subaru mu napriek tomu pre rok 2016 pripravilo niekoľko vylepšení. Asi najzásadnejším je rozšírenie bezpečnostnej výbavy. Okrem asistenčného systému EyeSight (automatické núdzové brzdenie, adaptívny tempomat, asistencia pri vyhýbaní sa prekážke; štandardne pre modely s automatickou prevodovkou) dostal Outback aj nový bezpečnostný balík. Advanced Safety Packet obsahuje okrem iného detekciu vzadu idúcich vozidiel, upozornenie na riziko kolízie pri cúvaní, radarový systém kontroly slepého uhla a automatické prepínanie diaľkových svetiel. Paket je štandardom výbavy Exclusive. Verzia Business NAVI poteší fanúšikov kvalitného zvuku, ktorá je po novom vybavená špičkovým prémiovým audiosystémom Harman Kardon. Ceny Outback sa nemenili a začínajú sa na úrovni 32 990 €.

Subaru Levorg

Subaru Levorg je najnovším prírastkom v ponuke japonskej značky oddanej permanentnému pohonu 4x4 a plochým boxer motorom.

Horúcou novinkou je celkom nový typ Levorg. Športové kombi, oceňované za jazdné vlastnosti, záujmom zákazníkov prekvapilo vo viacerých krajinách. Levorg je k dispozícii od 26 316 €. Portfólio Subaru dopĺňajú športové kupé výnimočne s pohonom zadných kolies BRZ a športový sedan s rely DNA dnes známy WRX STI bez mena Impreza. Pre všetky Subaru na Slovensku ponúkajú päťročnú predĺženú záruku.