Suzuki Swift 4. generácie bude ľahšie a zábavnejšie

Na prvý pohľad je to stále Swift, no s výraznejším a športovejším dizajnom.

Nový Swift bude hravší ako predchodca

Dale Wyaat, riaditeľ predaja a marketingu vo Veľkej Británii, prezradil pár informácií o chystanej novinke. Swift bude o niečo dlhší, nižší, širší a menej ťažký, ako súčasná generácia. Očakávať máme aj viac emócií. „Budeme klásť dôraz na ľahkosť a zábavu za volantom. Keďže máme nové a praktické Baleno, môžeme spraviť Swift dynamickejší.“ To je dobrá správa, veď aj Swift 3. generácie je vcelku zábavné auto.

Suzuki Swift 4. generácie bude ľahšie a zábavnejšie

Suzuki Swift Sport príde v r2018 s turbomotorom.

Objavil sa nový obrázok, ktorý potvrdzuje to, čo sme videli na tých starších. Na pohľad je to stále Swift, no s výraznejším a športovejším dizajnom. Pri prvom pohľade zaujme zadná časť, so zvažujúcou sa strechou. Dobru správou je už spomínaná nízka hmotnosť. Základné modely by mali mať okolo 900 kg! Okrem lepšej dynamiky môžeme očakávať aj lepšiu spotrebu a emisie.

Suzuki Swift 4. generácie bude ľahšie a zábavnejšie

Takto bude vyzerať interiér.

Pod kapotou sa objaví hneď niekoľko noviniek. Základným motorom bude 1,0-litrový preplňovaný trojvalec Boosterjet. Je dosť možné, že nový Swift dostane aj verziu 1,2 SVHS. Jedná sa o tzv. „mild-hybrid“ so známym 1,2-litrovým atmosférickým štvorvalcom a malým elektromotorom, ktorý pomáha iba pri akcelerácii a sám nedokáže auto poháňať. Obidva agregáty už využíva spomínané Baleno. Novinku by mohli predstaviť už koncom tohto roka, verziu Sport s 1,4-litrovým turbomotorom Boosterjet a výkonom 140 koní uvidíme až v r2018.

zdroj: Carbuyer