Istotou je zatiaľ len 2,0 litrový prepĺňaný benzínový štvorvalec s výkonom okolo 280 – 300 koní.

Štvordverové kupé s kódovým označením CK nesie dizajn inšpirovaný konceptom Kia GT z roku 2011. Teda základné línie a linku zadných svetlometov. Zadné dvere budú v produkčnej verzii kvôli torznej tuhosti karosérie otočené v normálnom smere. Fotografia zachytáva prototyp, ktorý má mať veľmi blízko finálnej produkcii. Auto chcú odhaliť už 8. januára.

Kia CK prototyp

Koncept GT z roku 2011

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Novinka bude používať rovnaké pohonné jednotky ako sedan strednej triedy Genesis G70. Kým prémiový sedan sa zameria na komfort, Kia pôjde po jazdných vlastnostiach. Istotou je zatiaľ len 2,0 litrový prepĺňaný benzínový štvorvalec s výkonom okolo 280 – 300 koní. Vrcholom ponuky by mohol byť ale 3,3 litrový vidlicový šesťvalec s výkonom cca 370 koní. Pre Európu sa hovorí aj o naftovom štvorvalci s objemom 2,2 litra a výkonom približne 200 koní. Istotou je potom automatická prevodovka, či príde manuál je zatiaľ nejasné. S istotou to budeme vedieť až začiatkom roku 2017.


Skutočnosť, že to Kia s novým autom myslí vážne, potvrdzuje aj stránka www.thecurveahead.net. Zatiaľ je tu len odpočítavanie do odhalenia a video, ktoré zachytáva štvordverové kupé v akcii počas ostrej jazdy na Nurburgringu.


Zdroj: carscoops, kiaworld