Parkovacie manévre sú pre niektorých vodičov a možno obzvlášť vodičky tými ťažšími skúškami. Práve tie by ocenili autonómny parkovací asistent, ktorý preberie väčšinu manévrovania za vodiča a odbremení ho od niekedy stresujúcej chvíle.

Počas parkovacieho manévru budete musieť tlačidlo stále držať.

Nissan potvrdil, že práve novinka Leaf má byť prvým vozidlom z produktovej ponuky, ktoré ponúkne technológiu ProPilot Park. Na pomoc prídu vhod kamery, ktorými bude novinka disponovať. Celý proces je absolútne automatický, vodič len v prípade nutnej potreby pribrzdí vozidlo.

Systém bude hľadať všetky druhy voľných medzier, či už pôjde o pozdĺžne, kolmé alebo šikmé parkovacie miesto. Systému tiež nebude vadiť zaparkovať dopredu alebo zacúvaním aj do tej najtesnejšej medzery.

Nissan novinku prezentuje ako techniku parkovania jedným tlačidlom. Systém tak nebude fungovať len na základe stlačenia tlačidla ako v Mercedes-Benz E 350d W213, ale budete musieť počas parkovacieho manévru tlačidlo držať, ako to malo napríklad nové BMW 540i Sport xDrive G30. Tak či tak, ide o technologickú novinku, obzvlášť v tejto triede vozidiel. Po svetovej premiére nového Leafu, ktorá bude v septembri, tak budeme vedieť bližšie informácie. Úspech mu však môžeme predurčiť už teraz, veď starý Leaf oslovil viac ako 270-tisíc majiteľov.