Nová firma Volkswagen R GmbH sa bude špecializovať na športové exkluzívne modely VW. Materská firma VW AG tak vytvorila oddelenie, ktoré bude mať na starosti kompletný proces od výberu, vývoja, zapracovania, predaja aj marketingu budúcich individualizovaných Volkswagenov R. Súčasťou portfólia značky nie sú len samotné modely R, ako Golf VI R, Scirocco R, ale aj autá s balíkom R line.


Stvorenie divízie R je odpoveďou na stále väčší predaj týchto nie celkom bežných a nie celkom sériových modelov. Úlohou asi 350 čelnného tímu R bude od teraz ešte razantnejšie rozdeliť modely z optickým balíčkom R line a samotné najvýkonnejšie modely R robiť v budúcnosti ešte ostrejšie a športovejšie. VW sľubuje, že budúce produkty oddelenia R budú ešte živelnejšie, ostrejšie a podmanivejšie. Radi sa dáme prekvapit!


Že v tíme R pracujú kompententní ľudia potvrdzuje aj fakt, že tím R je medzičlánkom medzi VW AG a oddelením VW Motorsport. Jeho aktuálne aktivity sú 24-h preteky na Nurburgringu, nový Scirocco R Cup, či aktivity v púštnych rely. Sériová verzia Scirocco R, napríklad, slúži ako základ stavby a vývoja okruhový špeciálov samostatného pohára.

VW Scirocco R CUP

VW Scirocco R CUP

Aktuálna ponuka R GmbH je nasledovná:


Modely R

Scirroco R a Golf R s dvojlitrovým prepĺňaným TFSI motorom s výkonom 195 a 199 kW (265 a 270 k). Kým Scirocco R je predokolka, Golf R ponúka systém 4motion. Okrem skvelej výbavy majú obe verzie za príplatok 6-stupňovú DSG prevodovku ako alternatívu k sériovému manuálu, z nuly na stovku vypália za 6 a 5,7 s a maximálka oficiálne končí na 250 km/h.R Line


Ponuka aktuálne zahŕňa optické a výbavové balíčky pre modely Golf R-Line, Scirocco R-Line, Tiguan R-Line and Passat CC R-Line.

VW Tiguan R-line

VW Tiguan R-line