Výška bonusu závisí od modelu, pričom najviac môže zákazník získať pri Touaregu, až 10 000 €.

Podľa Volkswagenu tento krok "výrazne prispeje k zlepšeniu kvality ovzdušia v mestách". Okrem VW aj ďalšie značky patriace do VAG plánujú ponúknuť vlastné verzie stimulov pre zákazníkov. Ako dodal hovorca VW pre BBC, podobný projekt chce Volkswagen zvážiť aj v prípade britského trhu a podľa hovorcu firmy Škoda Auto by sa projekt mohol do budúcnosti rozšíriť aj na ďalšie trhy.

Volkswagen sa na tomto ekologickom programe dohodol minulý týždeň na takzvanom dieselovom summite,  na ktorom sa zúčastnili zástupcovia nemeckej vlády, krajinských vlád a nemeckých automobiliek. Cieľom bolo prediskutovať riešenie emisnej kauzy a budúcnosť dieselových áut. Určité stimuly sa rozhodli ponúknuť aj BMW a Daimler.

Je zaujímavé, že celosvetový problém riešia globálny výrobcovia zatiaľ len v „bohatších“ regiónoch. 
MYSLÍTE SI, ŽE ZÁKAZOM SPAĽOVACÍCH MOTOROV DÔJDE K RAPÍDNEMU ZLEPŠENIU STAVU OVZDUŠIA?
  • ÁNO ( 14% )

     

  • NIE ( 83% )

     

  • Neviem ( 2% )

     

Odpovedalo 2135 ľudí  

Podľa analytikov zo spoločnosti Evercore ISI sa dá očakávať, že program Volkswagenu a iných automobiliek sa rozšíri aj na ďalšie európske trhy. "V súčasnosti sa táto aktivita do veľkej miery týka nemeckých automobiliek, očakávame však, že nasledovať budú ďalšie, nie nemecké značky," uviedli analytici. Kedy to bude a ktoré trhy to budú, neuviedli.

Podľa nich ďalšie opatrenia by mohli výrazne podporiť predaj áut. V tomto smere poukázali na 30 až 40 % rast predaja áut len v Nemecku v prvých mesiacoch po tom, ako v krajine v januári 2009 oznámili program šrotovného.

Zdroj: Teraz